Духовне

Іван Павло І – «усміхнений Папа»

Сорок років тому, 28 вересня 1978 року, несподівано відійшов по небесну нагороду Папа Іван Павло І

На світанку 28 вересня 1978 року несподівано помер під час сну повернувся до небесної батьківщини Папа Іван Павло І. Його понтифікат був одним з найкоротших в історії Церкви, адже тривав тільки 33 дні. «Усміхненому Папі», – а так його всі називали –у жовтні мало сповнитись 66 років.

Кардинал Альбіно Лючані народився 17 жовтня 1912 року в італійській місцевості Канале Д’Аґордо, і на час вибору був патріархом Венеції. 26 серпня 1978 року, після вибору на Престол святого Петра, він прийняв ім’я Івана Павла І, на честь своїх попередників: Івана ХХІІІ та Павла VІ, який помер 20 днів перед тим. Відразу після вибору він завоював симпатії в усьому світі.

У своєму єдиному Посланні «Urbi et Orbi» Іван Павло І підтвердив, що основним завданням Церкви повинна бути євангелізація та закликав далі прямувати шляхом екуменізму.

10 вересня 1978 року, звертаючись до представників міжнародних засобів суспільних комунікацій, він закликав наблизитись до ближніх, сприяючи прагненню до справедливості, миру, злагоди, солідарності в справедливішому та людянішому світі.

Протягом його понтифікату відбулось тільки чотири загальні аудієнції, в яких він наголошував на смиренності, вірі, надії та любові, проповідуючи із притаманним йому стилем, який випливав з його душпастирського та катехитичного досвіду.

Івана Павла І згадають також як «Папу-катехита» та «Папу – пароха світу», адже він з особливою любов’ю ставився до катехизації, вбачаючи в ній величезні комунікативні можливості на служінні християнській істині, а не тільки скорочену форму євангелізації. Коли він помер, писали, що Іван Павло І мав покликання святого Івана Христителя – приготувати дорогу для Папи Івана Павла ІІ.

2003 року розпочався його беатифікаційний процес, а в листопаді 2017 року Конгрегація в справах святих оголосила декрет про героїчність чеснот Слуги Божого Івана Павла І.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України