Діаспора

Італійський адвокат Віталія Марківа закликає небайдужих надати свідчення у справі

Італійський адвокат Марківа запрошує до Італії, але і сам готовий приїхати, зібрати свідчення в Україні. Початку суду слід чекати вже восени.

Щодня в італійській пресі з’являються сюжети та статті, де журналісти відверто спекулюють, а то і перекручують факти. Суд іще навіть не почався, а Віталію тут уже сміливо виносять вирок. Йому закидають вбивство італійського фотографа у 2014 році на Сході України.

Італійські обвинувачення бійця Нацгвардії Віталія Марківа базуються на свідченнях двох журналістів, які нібито спілкувалися з бійцем після загибелі фотографа Андреа Роккеллі, у смерті якого власне й звинувачують українця. Інших доказів у справі немає. Про це свідчать матеріали справи проти Марківа, які отримала ТСН.

При цьому українського бійця вперто називають “добровольцем”, а надто “волонтером, який став командиром”, хоча Марків офіційно перебуває у лавах Національної гвардії України. Ще одна італійська журналістка, зазначена у матеріалах проти українця, каже, що “немає нічого дивного, оскільки на той час було занадто мало офіційних солдат, тому дуже просто ставало так, що останній прибувший волонтер ставав начальником підрозділу”.

“…Він брав участь разом з іншими невизначеними особами у напіввійськових неофіційних формуваннях, які співпрацювали з офіційними Збройними силами України, задіяними для боротьби з сепаратистськими угрупуваннями на території українського Донбасу, а саме в м. Слов’янськ починаючи з березня 2014 року. Маючи базою позиції на схилі “Карачун” і керуючись умисною кримінальною метою спровокував смерть італійського громадянина Андреа Роккеллі, використовуючи проти останнього (і проти всіх тих, з ким останній проводив фоторепортаж на місцевості) спочатку багаточисленні постріли з вогнепальної зброї, а потім, після того як Роккеллі сховався у невеликому яру, з метою врятувати своє життя, випустив 20 пострілів з міномета по його сховищу, прицілюючись таким чином, щоб точніше вразити ціль, і потрапити в Андреа Роккеллі, який внаслідок цього був вбитий разом зі своїм російським колегою Андрієм Мироновим, а також важко поранити французького журналіста Вільяма Ровелона та інших двох осіб української національності, яких немає змоги ідентифікувати. Маючи в якості обтяжуючих обставин надзвичайну жорстокість та беручи до уваги тип зброї, який використовувався, щоб поцілити в безпорадну людину (яка відійшла і намагалась сховатись в яру), а також кількість пострілів та калібр озброєння, використаний в Україні 24 травня 2014 року…”, – йдеться у справі.

При цьому відомо, що Марків перебував у двох кілометрах від місця загибелі італійця і не мав зброї, яка б дострелила до локації, на якій знаходився фотокор. Свідки стверджують, що журналіст Марчелло Фаучі підтримував з Марківим зв’язок у Facebook. Фаучі стверджує, що нібито через соцмережі дізнався про те, що Марків вступив до лав батальйону. А про свою причетність до вбивства італійського фотокора українець нібито самостійно підтвердив у інтерв’ю. Також як доказ наводиться те, що Марків є у списку друзів у соцмережі свідків у справі – Фаучі та Морані.

“Завдяки розслідуванню оперативної групи з Мілану було з’ясовано що Віталій Марків проживав в Італії, а саме в містечку Толентіно (регіон Марке), де й зараз проживають його батьки, до січня 2014 року, після чого, дізнавшись про сутички на площі Майдан, він вирушив до України, і не тільки це: оперативна група з’ясувала, що особа має українське громадянство, і це пояснює його володіння італійською мовою”, – зазначається у матеріалах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.