Діаспора

Італійські ультраправі присвятили концерт Яну Палаху

Чеська Студентська палата  і Союз італійських студентів засудили концерт, організований італійськими правими радикалами в честь Яна Палаха.

Як повідомляє сайт Tyden.cz, концерт відбувся у Вероні. Незважаючи на те, що власник театру Stimate під тиском громадськості скасував запланований на 19 січня концерт, його перенесли в інше місце, і він відбувся пізніше під відкритим небом. У ньому взяли участь музичні гурти, пов’язані з неонацизмом.

Чеські та італійські студенти обурені діями влади міста Верона і провінції Верона, які відмовилися забороняти концерт, посилаючись на свободу слова.

«Влада міста і провінції вели себе пасивно і де-факто підтримали концерт. Смороду не знають, чого хотів Ян Палах, і що символізує його ім’я», — сказав голова Студентської палати Міхал Зима.

6 січня 1969 р. 21-річний студент Філософського факультету Карлового університету в Празі Ян Палах вчинив самоспалення на знак протесту проти введення в Чехословаччину військ Варшавського договору. Палах отримав опіки 80 %тіла і помер через три дні. Його похорону 25 січня перетворилися на маніфестацію проти режиму. Вчинок Палаха ставши детонатором для багатьох подібних протесних акцій. Про нього знали не лише в Чехословаччині, але і у всьому світі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України