Італійські ультраправі присвятили концерт Яну Палаху

Чеська Студентська палата  і Союз італійських студентів засудили концерт, організований італійськими правими радикалами в честь Яна Палаха.

Як повідомляє сайт Tyden.cz, концерт відбувся у Вероні. Незважаючи на те, що власник театру Stimate під тиском громадськості скасував запланований на 19 січня концерт, його перенесли в інше місце, і він відбувся пізніше під відкритим небом. У ньому взяли участь музичні гурти, пов’язані з неонацизмом.

Чеські та італійські студенти обурені діями влади міста Верона і провінції Верона, які відмовилися забороняти концерт, посилаючись на свободу слова.

«Влада міста і провінції вели себе пасивно і де-факто підтримали концерт. Смороду не знають, чого хотів Ян Палах, і що символізує його ім’я», — сказав голова Студентської палати Міхал Зима.

6 січня 1969 р. 21-річний студент Філософського факультету Карлового університету в Празі Ян Палах вчинив самоспалення на знак протесту проти введення в Чехословаччину військ Варшавського договору. Палах отримав опіки 80 %тіла і помер через три дні. Його похорону 25 січня перетворилися на маніфестацію проти режиму. Вчинок Палаха ставши детонатором для багатьох подібних протесних акцій. Про нього знали не лише в Чехословаччині, але і у всьому світі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh