Авторські статтіНовини з Австрії

З 1-го січня в Австрії дозволені гей-шлюби – перші підсумки

Право укласти шлюбний союз в режимі «шлюб для всіх» було визнано Конституційний суд Австрії 4 грудня 2018 і йому дано зелене світло з 1-го січня, але відсутність конкретних правил реалізації призвело відділів Загсів та зацікавлені сторони до великої плутанини, хоча перша одностатева пара вже одружилася прямо в перший же день початку дії закону.

Причина полягає у відсутності конкретних інструкцій, при яких «шлюб для всіх» повинен бути виконаний. Виконавчі влади критикують федеральний уряд за бездіяльність замість розробки юридичних процедур. Більш того, бенефіціари закону про одностатеві шлюби — гомосексуальне співтовариство Австрії — підозрюють федеральний уряд в тому, що воно хоче встановити якісь обмеження на укладення таких шлюбів і ледве не саботує цей закон, знову намагаючись заборонити такі шлюби вже побічно.

Плутанина, наприклад, стосується визнання в Австрії вже укладених одностатевих шлюбів за кордоном. Крім того, вже трапилася правова колізія при спробі набранням такий шлюб громадянина Австрії з громадянином країни, в якій такий гей-шлюб не є правовим (в даному випадку Росії).

Виконавчі влади, зокрема міста Відня, закликають федеральний уряд до якнайшвидшого зняття всіх перешкод і створення необхідних юридичних процедур для реєстрації гей-шлюбів.

За матеріалами: heute.at, переклад – Голос українською
Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України