З 1-го січня в Австрії дозволені гей-шлюби – перші підсумки

Право укласти шлюбний союз в режимі «шлюб для всіх» було визнано Конституційний суд Австрії 4 грудня 2018 і йому дано зелене світло з 1-го січня, але відсутність конкретних правил реалізації призвело відділів Загсів та зацікавлені сторони до великої плутанини, хоча перша одностатева пара вже одружилася прямо в перший же день початку дії закону.

Причина полягає у відсутності конкретних інструкцій, при яких «шлюб для всіх» повинен бути виконаний. Виконавчі влади критикують федеральний уряд за бездіяльність замість розробки юридичних процедур. Більш того, бенефіціари закону про одностатеві шлюби — гомосексуальне співтовариство Австрії — підозрюють федеральний уряд в тому, що воно хоче встановити якісь обмеження на укладення таких шлюбів і ледве не саботує цей закон, знову намагаючись заборонити такі шлюби вже побічно.

Плутанина, наприклад, стосується визнання в Австрії вже укладених одностатевих шлюбів за кордоном. Крім того, вже трапилася правова колізія при спробі набранням такий шлюб громадянина Австрії з громадянином країни, в якій такий гей-шлюб не є правовим (в даному випадку Росії).

Виконавчі влади, зокрема міста Відня, закликають федеральний уряд до якнайшвидшого зняття всіх перешкод і створення необхідних юридичних процедур для реєстрації гей-шлюбів.

За матеріалами: heute.at, переклад – Голос українською
Фото: pixabay.com

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh