Хотіли б почати нове життя в новому місці? А уявіть собі маленьке село, розташоване в мальовничому гірському районі італійської Лігурії.
Мер села Борміда обіцяє заплатити 2 тисячі євро кожному, хто переїде туди. Нові мешканці зможуть знімати житло за 12,5 євро в тиждень.
Гірське село Борміда знаходиться в провінції Савона на північному заході Італії, приблизно в 80 кілометрах від Генуї. Поселення розташоване високо в горах, але при цьому недалеко від моря. Тому повітря там дуже чисте.
Село була заснована ще в Середньовіччі і може похвалитися дивовижними краєвидами і старовинною архітектурою.
Однак сьогодні це поселення налічує всього 394 жителя і ризикує стати черговим італійським містом-примарою. Причина такої депопуляції – безробіття: багато місцевих жителів виїхали з Борміди в пошуках роботи.
Щоб залучити в Борміду нових жителів, мер комуни Даніеле Гальяно (Daniele Galliano) вирішив виплачувати грошову компенсацію всім тим, хто вирішить переселитися до них.
Свою ініціативу він оприлюднив на офіційній сторінці в Facebook. «Якщо ви переїдете на постійне місце проживання в нашу комуну, ми заплатимо вам дві тисячі євро».
Хоча в поселенні залишилося так мало жителів, тут є чотири ресторани, бібліотека, пошта, магазин, сімейний готель, аптека і доктор, який приїжджає в Борміду тричі на тиждень.
У сусідньому містечку в 20 кілометрах від Борміди знаходиться досить популярний у туристів ресторан категорії Мішлен Locanda dell’Angelo.
Крім грошової винагороди бажаючі переселитися в Борміду отримають ще один важливий бонус: можливість знімати хороше житло за дуже низькими цінами – від 50 до 120 євро в місяць.
Наприклад, одна з пропозицій: оренда будинку з кухнею, ванною, вітальнею, гаражем, комори, підвалом і чотирма спальнями всього за якихось 50 євро в місяць (12,5 євро в тиждень).
Пропозицією мера зацікавилися десятки людей: переїхати в гірське село вже хочуть жителі Данії, Індії, Сполучених Штатів, Великобританії, Угорщини та Індонезії. При цьому відсутність роботи їх аніскільки не бентежить.
Адже багато хто може працювати віддалено і тому цікавляться, чи є в селі високошвидкісне підключення до інтернету.