Італія прискорює процедури видачі міжнародного захисту і протидії нелегальній імміграції

Закон передбачає відкриття нових центрів – Centri di Permanenza per il Rimpatrio (CPR). Кількість нових центрів, у яких будуть перебувати максимум 150 осіб, буде збільшено з нинішніх 4 до 20 – на практиці, один для кожного регіону – у загальній кількості на 1500-1600 людина.

Іноземець, який прибуває до Італії нелегально, направляється для надання першої допомоги та надання первинного забезпечення” у відповідні «кризові точки»: тут проводиться фото-дактилоскопічна експертиза та ідентифікація. «Повторна відмова» на зняття відбитків розглядається як «ймовірність втечі» і стає причиною затримання в центрах.

Збільшення числа відділів для розгляду запитів міжнародного захисту.

Кількість відділів, що спеціалізуються в царині імміграції та міжнародного захисту в регіональних Апеляційних Судах дійде до 26. До цього спеціалізованих відділів було лише 14. Зокрема, для організації роботи цих відділів законопроект передбачає наступні положення:

– до спорів, що належать до компетенції спеціалізованих відділів, додається також і оскарження рішень територіальних комісій, відповідальних за розгляд питань про міжнародний захист;

– передбачаються конкретні правила для судового оскарження рішень щодо повернення в країну прибуття, прийнятих територіальним комісіям з визнанням міжнародного захисту. Оскарження подається протягом 30 днів з моменту повідомлення. Судовий розгляд проходить у кімнаті для нарад у формі особливого виробництва. Судовий розгляд завершується не оскаржуваною постановою, протягом 60 днів з дня подачі апеляції. Постанова може бути оскаржена лише зверненням до касаційної інстанції протягом 30 днів;

– Передбачена можливість, що позивач відмовиться “мотивованою заявою”, від відеозапису особистої співбесіди в територіальній комісії; заява розглядається територіальною комісією, рішення не підлягає оскарженню.

Спрощення процедур, що стосуються повідомлень осіб, які просять притулку, з боку територіальних комісій: а) якщо заявник не прийнятий чи не залишений у центрах прийому, повідомлення про процедурні акти щодо визнання міжнародною захисту здійснюються на останню адресу, вказану заявником; b) у разі якщо вручення копії акта заявнику від керівника центру не здійснено через – неможливість знайти заявника або невідповідності заявленого або повідомленого місця проживання, акт зберігається у квестурі, а повідомлення вважається виконаним після закінчення 20 днів.

Спори щодо визнання міжнародною захисту.

Суд проводиться, як правило, у кімнаті для нарад; в ході перетворення, були додані ряд гіпотез, в яких передбачається слухання з особистою явкою сторін.

Встановлення громадянства.

До спорів у цій сфері застосовується коротка процедура розслідування, вже передбачена Проектом закону для спорів щодо статусу апатридизма.

Постановка на облік прохача міжнародного захисту. Законом регулюються правила реєстрації та зняття з обліку прохачів в Бюро запису актів громадянського стану населення.

Тимчасове призупинення сплати податків на острові Лампедуза. Планується продовження призупинення сплати податків до 15 грудня 2017 року у зв’язку з кризовим станом острова через міграційні потоки і, відповідно, виконання зобов’язань в області гуманітарного захисту.

Прискорена репатріація.

Постанова визначає більш спрощені процедури для повернення; метою є створити через двосторонні угоди

систему співпраці з Країнами походження, як це відбувається у випадках Лівії, Нігерії, Судану або Тунісу. Що стосується, системи прийняття, ставка робиться на модель, «поширену і інтегровану» з Місцевими Органами влади, відповідно з тим, що вже зроблено системою SPRAR.

Соціально корисна діяльність.

Префекти, за погодженням із зацікавленими Муніципалітетами, просувають “будь-яку корисну ініціативу для реалізації працевлаштування шукачів міжнародного захисту, на добровільній основі, з соціально корисної діяльності на користь місцевого населення”.

Можливо, створення ad hoc проектів, також у співпраці з організаціями третього сектору, проектів “які можуть фінансуватися європейськими ресурсами призначеними для сфери імміграції та надання притулку”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh