IT-компанія витратила більше 1 мільярда доларів на розробку штучного інтелекту

IT-компанії заявили про виділення в цілого  1 мільярда доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, інформує bagnet.org.

Керівники відразу декількох найбільших IT-компаній повідомили про виділення в цілому 1 мільярда доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту на благо людства.

Серед жертводавців – генеральний директор Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск, співзасновник Paypal Пітер Тіл, а також керівництво Amazon Web Services та індійського телекомунікаційного гіганта Infosys Tech, передає Бі-бі-сі. При цьому керівництво самої OpenAI стверджує, що в найближчі роки витратить на дослідження лише частину цієї суми.

Як сказано на сайті організації, вона прагне “поставити штучний інтелект на службу всьому людству в цілому, без необхідності генерувати прибуток”.

“Важко зрозуміти, яку користь суспільству може принести штучний інтелект рівня людського розуму, і в рівній мірі важко собі уявити, наскільки він може нашкодити суспільству у разі його неправильного проектування або використання”, – відзначають в OpenAI.

“Штучний інтелект повинен стати природним розвитком людського волевиявлення і зобов’язаний бути поширений так широко, вільно і безпечно, як це тільки можливо”, – розкривають автори свою думку.

У листопаді про своє бажання інвестувати мільярд доларів в штучний інтелект повідомило керівництво японського автоконцерну Toyota.

При цьому вчені і техніки різних країн, включаючи Ілона Маска, в липні підписали відкритий лист із закликом приборкати гонку озброєнь у створенні роботів-вбивць.

У минулому році британський фізик-теоретик Стівен Хокінг заявив, що штучний інтелект може випередити людину в самовідтворенні та індукованій еволюції.

При цьому інші експерти стверджують, що загрози для людини роботи в найближчому майбутньому представляти не будуть.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh