Авторські статтіТехно

IT-компанія витратила більше 1 мільярда доларів на розробку штучного інтелекту

1IT-компанії заявили про виділення в цілого  1 мільярда доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, інформує bagnet.org.

Керівники відразу декількох найбільших IT-компаній повідомили про виділення в цілому 1 мільярда доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту на благо людства.

Серед жертводавців – генеральний директор Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск, співзасновник Paypal Пітер Тіл, а також керівництво Amazon Web Services та індійського телекомунікаційного гіганта Infosys Tech, передає Бі-бі-сі. При цьому керівництво самої OpenAI стверджує, що в найближчі роки витратить на дослідження лише частину цієї суми.

Як сказано на сайті організації, вона прагне “поставити штучний інтелект на службу всьому людству в цілому, без необхідності генерувати прибуток”.

“Важко зрозуміти, яку користь суспільству може принести штучний інтелект рівня людського розуму, і в рівній мірі важко собі уявити, наскільки він може нашкодити суспільству у разі його неправильного проектування або використання”, – відзначають в OpenAI.

“Штучний інтелект повинен стати природним розвитком людського волевиявлення і зобов’язаний бути поширений так широко, вільно і безпечно, як це тільки можливо”, – розкривають автори свою думку.

У листопаді про своє бажання інвестувати мільярд доларів в штучний інтелект повідомило керівництво японського автоконцерну Toyota.

При цьому вчені і техніки різних країн, включаючи Ілона Маска, в липні підписали відкритий лист із закликом приборкати гонку озброєнь у створенні роботів-вбивць.

У минулому році британський фізик-теоретик Стівен Хокінг заявив, що штучний інтелект може випередити людину в самовідтворенні та індукованій еволюції.

При цьому інші експерти стверджують, що загрози для людини роботи в найближчому майбутньому представляти не будуть.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.