Історик: у цей день 87 років відбулася перша анексія української території

В цей день 87 років тому Рада Послів Антанти, не звертаючи уваги на масові протести українців, на всі зусилля української делегації і особисту долю впливового Андрея Шептицького, попри явну незаконність цього рішення, постановив погодитися з анексією і окупацією Східної Галичини і Західної Волині Польщею. Про це у своєму блозі пише журналіст і блогер Павло Бондаренко.

Він зазначає, ні про яку справедливість мова не йшла: Захід потрібна була сильна Польща проти більшовизму. Українцями та їх пожертвували інтересами. Там, у цьому рішенні, у фактичному зраді Польщею договором між Пілсудським і Петлюрою, лежати корені майбутньої трагедії на Волині. До речі, ці землі віддавалися Польщі саме під окупацію під контролем Ліги Націй і не назавжди. Через 20 років на референдумі українці повинні були вирішити свою долю, але перешкодила Друга світова війна і позиція уряду Польщі в еміграції, який навідріз відмовився навіть говорити про виконання цієї умови. І через 20 років замість референдуму полилася кров. З обох сторін. Так минуле проростає в майбутньому війною. Як війною проросли на Донбасі і в Криму події, що відбулися на Русі тисячу років тому.

За словами журналіста, ще раз до речі – єдиними, хто тоді висловили протест рішенням Ради Послів Антанти були СРСР і УРСР. І, знову-таки, не про справедливість вони переймалися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh