Історик: у 2014-му метою Росії був не стільки Донецьк, скільки Харків

Протягом всього 20-го століття Москва двічі здійснила військову агресію проти України у 1917 та 1919 рр. І обидва рази вторгнення вона починала з захоплення Харкова. Не винятком став і 2014 рік, коли в Кремлі була поставлена чітка задача – у що б то не стало створити «ХНР» і повністю захопити Харків. Про це у своєму блозі пише історик і журналіст Дмитро Вовнянко.

За його словами, тактика Москви має просте пояснення. По-перше, Харків зі столицею Києвом з’єднують прямі шосе і залізниця. По-друге, географічно рух на Київ по Харківській трасі захищає лівий фланг наступаючих сил – там можна наносити додаткові удари з боку Росії та Білорусі. По-третє, наближення до Дніпра і поворот на південь уздовж її русла, розсікає Україну навпіл і замикає всі сили на схід від Дніпра, в оточенні. В протилежному напрямі з заходу на схід таку ідею реалізували німці в 1941 році. Поворот танкової групи Клейста південніше Києва закрив відразу дві радянські армії в мішку під Уманню.

Журналіст зазначає, що навесні 2014-го розхитати Харків Москві на вдалося. Наступати на Київ з Донбасу – дурість. Прямої дороги немає, плюс існувала постійна загроза ударів по флангу угруповань – з Харкова чи з Дніпра. Іншими словами, те, що військові дії були локалізовані в межах Донбасу вже було чималим успіхом українських силовиків у тієї годину, коли ми збирали армію по крупицях.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh