Авторські статті

Історик: у 2014-му метою Росії був не стільки Донецьк, скільки Харків

Протягом всього 20-го століття Москва двічі здійснила військову агресію проти України у 1917 та 1919 рр. І обидва рази вторгнення вона починала з захоплення Харкова. Не винятком став і 2014 рік, коли в Кремлі була поставлена чітка задача – у що б то не стало створити «ХНР» і повністю захопити Харків. Про це у своєму блозі пише історик і журналіст Дмитро Вовнянко.

За його словами, тактика Москви має просте пояснення. По-перше, Харків зі столицею Києвом з’єднують прямі шосе і залізниця. По-друге, географічно рух на Київ по Харківській трасі захищає лівий фланг наступаючих сил – там можна наносити додаткові удари з боку Росії та Білорусі. По-третє, наближення до Дніпра і поворот на південь уздовж її русла, розсікає Україну навпіл і замикає всі сили на схід від Дніпра, в оточенні. В протилежному напрямі з заходу на схід таку ідею реалізували німці в 1941 році. Поворот танкової групи Клейста південніше Києва закрив відразу дві радянські армії в мішку під Уманню.

Журналіст зазначає, що навесні 2014-го розхитати Харків Москві на вдалося. Наступати на Київ з Донбасу – дурість. Прямої дороги немає, плюс існувала постійна загроза ударів по флангу угруповань – з Харкова чи з Дніпра. Іншими словами, те, що військові дії були локалізовані в межах Донбасу вже було чималим успіхом українських силовиків у тієї годину, коли ми збирали армію по крупицях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.