Новини

Історик: ви навіть не уявляєте собі весь масштаб підступності цього рішення «Пороха» по відношенні до МП і православної Росії

Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроект президента Петра Порошенка про безоплатну передачу Андріївської церкви в користування Константинопольського патріархату. За словами історика і блогера Лідії Гайдар, більшість українців навіть не можуть уявити весь масштаб підступності цього рішення Порошенка по відношенню до Московського патріархату і православної Росії в цілому.

Історик розповідає, що з давніх часів гора, на якій в 1747-1762 була збудована Андріївська церква, за проектом італійського архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, була найвищою географічною точкою Києва, з вершини якої відкривалася мальовнича панорама всього стародавнього Києва і тоді ще не заселеного лівого берега Дніпра. Тому не дивно, що до Хрещення Русі у 988 році саме на цій горі, назва Андріївської вона отримала пізніше, стояв дерев’яний ідол головного слов’янського бога Перуна з капищем і жертовником. Саме того Перуна було скинуто в Дніпро за наказом князя Володимира під час Хрещення Русі.

За словами Лідії Гайдар, ще задовго до Перуна, за легендою, яку викладено в «Повісті временних літ», саме на цій горі під час своїх мандрів у I столітті нашої ери зупинявся апостол Андрій Первозванний, який передрік, що одного разу тут з’явиться велике місто з безліччю церков, і буде над ним Божа благодать. Існує і літописне продовження цієї легенди, про яку, безумовно, чудово знають у Москві, і саме тому наполегливо будують навпроти Андріївської церкви свої каплиці, щоб хоча б «однією ногою» стояти на цьому місці. Так ось  літописна пропозиція передрікає, що і церква, і храм, який буде стояти на Андріївській горі, буде панівною на всій території стародавньої Русі. Тобто, і в сучасній Росії теж.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.