Історик: ви навіть не уявляєте собі весь масштаб підступності цього рішення «Пороха» по відношенні до МП і православної Росії

Сьогодні Верховна Рада підтримала законопроект президента Петра Порошенка про безоплатну передачу Андріївської церкви в користування Константинопольського патріархату. За словами історика і блогера Лідії Гайдар, більшість українців навіть не можуть уявити весь масштаб підступності цього рішення Порошенка по відношенню до Московського патріархату і православної Росії в цілому.

Історик розповідає, що з давніх часів гора, на якій в 1747-1762 була збудована Андріївська церква, за проектом італійського архітектора Франческо Бартоломео Растреллі, була найвищою географічною точкою Києва, з вершини якої відкривалася мальовнича панорама всього стародавнього Києва і тоді ще не заселеного лівого берега Дніпра. Тому не дивно, що до Хрещення Русі у 988 році саме на цій горі, назва Андріївської вона отримала пізніше, стояв дерев’яний ідол головного слов’янського бога Перуна з капищем і жертовником. Саме того Перуна було скинуто в Дніпро за наказом князя Володимира під час Хрещення Русі.

За словами Лідії Гайдар, ще задовго до Перуна, за легендою, яку викладено в «Повісті временних літ», саме на цій горі під час своїх мандрів у I столітті нашої ери зупинявся апостол Андрій Первозванний, який передрік, що одного разу тут з’явиться велике місто з безліччю церков, і буде над ним Божа благодать. Існує і літописне продовження цієї легенди, про яку, безумовно, чудово знають у Москві, і саме тому наполегливо будують навпроти Андріївської церкви свої каплиці, щоб хоча б «однією ногою» стояти на цьому місці. Так ось  літописна пропозиція передрікає, що і церква, і храм, який буде стояти на Андріївській горі, буде панівною на всій території стародавньої Русі. Тобто, і в сучасній Росії теж.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh