Історик розповів, чому без допомоги Сталіна про Гітлера світ ніколи б і не дізнався

Відомий український історик і журналіст Павло Бондаренко у своєму блозі пише про те, що 75 років тому у бункері під рейхсканцелярією покінчив життя самогубством диктатор Німеччини Адольф Гітлер. Для всього світу це злочинець, який скоїв багато злочинів проти людства. Однак, не слід забувати, що Гітлер так би і залишився божевільним авантюристом, якому не вистачило сил прийти до влади, якщо б йому не допомогли СРСР, США і Британія. Про перших двох давно відомо: хто, скільки і через які банки переказував кошти на рахунки партії Гітлера – НСДАП. З комуністами складніше, але їх роль набагато брудніше.

За словами Бондаренко, ще восени 1932 року НСДАП була на межі катастрофи і розпаду через падіння рейтингів і божевільних боргів. Німецькі та закордонні фінансисти масово відверталися від Гітлера, і він навіть подумував покінчити з собою, але раптом все змінилося. Допомога прийшла з СРСР. Щодо того, скільки грошей через треті країни вклали більшовики в проект Гітлера – покрито мороком таємниці, і ми цього не дізнаємося ніколи, але саме з осені 1932 Сталін зробив усе, щоб привести Гітлера до влади. У НСДАП перед листопадовими виборами 1932 року раптом з’єднання явилися кошти. Більше того – на виборах 6 листопада НСДАП набрала 33% голосів, а Комуністична партія Німеччини та Соціал-Демократична партія Німеччини в сумі – 37%. Вони і повинні були сформувати уряд. Лідер КПН Ернст Тельман вже запропонував Отто Вельсу вступити в союз і віддати йому посаду канцлера. Сам він повинний був стати головою Рейхстагу. Президент Німеччини Гінденбург був не проти, але з СРСР німецьким комуністам прийшов наказ: ніякої співпраці, ніякої коаліції з соціал-демократами.

Історик зазначає, відразу ж між СРСР і Німеччиною Гітлера налагодилися тісні економічні відносини. Сталін допомагав Гітлеру витягувати Німеччину з економічної кризи. В тому ж 1933 частка Німеччини в імпорті машин і устаткування в СРСР склала 62%. Розплачувався СРСР сировиною та сільськогосподарською продукцією, що допомогло Гітлеру вирішити продовольчу проблему, скачати свою економіку радянськими замовленнями і зміцнити таким чином свою владу. Так що, якщо ми говоримо про Гітлера, то поряд з ним повинні ставити і Сталіна. Говоримо про НСДАП – повинні згадати і ВКП(б).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh