Відомий український історик і журналіст Павло Бондаренко у своєму блозі пише про те, що 75 років тому у бункері під рейхсканцелярією покінчив життя самогубством диктатор Німеччини Адольф Гітлер. Для всього світу це злочинець, який скоїв багато злочинів проти людства. Однак, не слід забувати, що Гітлер так би і залишився божевільним авантюристом, якому не вистачило сил прийти до влади, якщо б йому не допомогли СРСР, США і Британія. Про перших двох давно відомо: хто, скільки і через які банки переказував кошти на рахунки партії Гітлера – НСДАП. З комуністами складніше, але їх роль набагато брудніше.
За словами Бондаренко, ще восени 1932 року НСДАП була на межі катастрофи і розпаду через падіння рейтингів і божевільних боргів. Німецькі та закордонні фінансисти масово відверталися від Гітлера, і він навіть подумував покінчити з собою, але раптом все змінилося. Допомога прийшла з СРСР. Щодо того, скільки грошей через треті країни вклали більшовики в проект Гітлера – покрито мороком таємниці, і ми цього не дізнаємося ніколи, але саме з осені 1932 Сталін зробив усе, щоб привести Гітлера до влади. У НСДАП перед листопадовими виборами 1932 року раптом з’єднання явилися кошти. Більше того – на виборах 6 листопада НСДАП набрала 33% голосів, а Комуністична партія Німеччини та Соціал-Демократична партія Німеччини в сумі – 37%. Вони і повинні були сформувати уряд. Лідер КПН Ернст Тельман вже запропонував Отто Вельсу вступити в союз і віддати йому посаду канцлера. Сам він повинний був стати головою Рейхстагу. Президент Німеччини Гінденбург був не проти, але з СРСР німецьким комуністам прийшов наказ: ніякої співпраці, ніякої коаліції з соціал-демократами.
Історик зазначає, відразу ж між СРСР і Німеччиною Гітлера налагодилися тісні економічні відносини. Сталін допомагав Гітлеру витягувати Німеччину з економічної кризи. В тому ж 1933 частка Німеччини в імпорті машин і устаткування в СРСР склала 62%. Розплачувався СРСР сировиною та сільськогосподарською продукцією, що допомогло Гітлеру вирішити продовольчу проблему, скачати свою економіку радянськими замовленнями і зміцнити таким чином свою владу. Так що, якщо ми говоримо про Гітлера, то поряд з ним повинні ставити і Сталіна. Говоримо про НСДАП – повинні згадати і ВКП(б).