Історик Павло Бондаренко навів приклади, коли щедрість популістів-політиків оберталася трагедією

Мрійники про революції, мабуть, і не знають, що рівно 101 рік тому почався «Червоний терор». Не у відповідь на замах на Леніна, яке відбулося в рамках внутрішньої гризні між більшовиками за владу 30.08.1918, а в ніч на Різдво. Чекісти за особистим наказом «найлюдянішої людини» вбили у в язниці двох лідерів партії конституційних демократів Кокошкіна і Шингарьова. Обидва стовідсоткові «буржуї» – один адвокат, інший – земський лікар. Причому доблесні чекісти перед тим, як вбити в’язнів, взяли у їх родичів гроші, на які обіцяли купити укладеним їжі. До моменту початку громадянської війни були вбиті тисячі людей. Просто так, на вимогу Леніна. У чому їх вина? Ні в чому. Цей маніяк вбивав просто за те, що людина належаладо «ворожого класу». Про це у своєму блозі пише історик Павло Бондаренко.

За його словами, взимку 1918 року голоду ще не було і епідемій не було. Все це прийшло восени. І громадянська війна тут ні при чому. На Волзі скупчилося кілька мільйонів пудів хліба. Але привезти його в Пітер і Москву не було можливості через повний колапсу на залізниці – оскільки пяна солдатня розстрілювала залізничних чиновників пачками.

Павло Бондаренко пише, що про цей відрізку історії згадав лише тому, що тільки дурень може слухати обіцянки «відняти і поділити», та казочки про «соціальні справедливості». Тільки дурень може вірити в історії про підвищення пенсій вдвічі. Навіть, якщо їх розповідає пан у вишиванці. Нічого доброго з цього не вийде. А вже, якщо пан або пані почне реально виконувати свої обіцянки – взагалі катастрофа вийде. Потрібно завжди пам “ятати, коли дивитеся по телевізору атракціон небаченої щедрості від кандидатів у президенти, пам” ятати, що гроші в сейфі не лежать – вона туди звідки-то повинні приїхати.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh