Авторські статті

Історик Павло Бондаренко навів приклади, коли щедрість популістів-політиків оберталася трагедією

Мрійники про революції, мабуть, і не знають, що рівно 101 рік тому почався «Червоний терор». Не у відповідь на замах на Леніна, яке відбулося в рамках внутрішньої гризні між більшовиками за владу 30.08.1918, а в ніч на Різдво. Чекісти за особистим наказом «найлюдянішої людини» вбили у в язниці двох лідерів партії конституційних демократів Кокошкіна і Шингарьова. Обидва стовідсоткові «буржуї» – один адвокат, інший – земський лікар. Причому доблесні чекісти перед тим, як вбити в’язнів, взяли у їх родичів гроші, на які обіцяли купити укладеним їжі. До моменту початку громадянської війни були вбиті тисячі людей. Просто так, на вимогу Леніна. У чому їх вина? Ні в чому. Цей маніяк вбивав просто за те, що людина належаладо «ворожого класу». Про це у своєму блозі пише історик Павло Бондаренко.

За його словами, взимку 1918 року голоду ще не було і епідемій не було. Все це прийшло восени. І громадянська війна тут ні при чому. На Волзі скупчилося кілька мільйонів пудів хліба. Але привезти його в Пітер і Москву не було можливості через повний колапсу на залізниці – оскільки пяна солдатня розстрілювала залізничних чиновників пачками.

Павло Бондаренко пише, що про цей відрізку історії згадав лише тому, що тільки дурень може слухати обіцянки «відняти і поділити», та казочки про «соціальні справедливості». Тільки дурень може вірити в історії про підвищення пенсій вдвічі. Навіть, якщо їх розповідає пан у вишиванці. Нічого доброго з цього не вийде. А вже, якщо пан або пані почне реально виконувати свої обіцянки – взагалі катастрофа вийде. Потрібно завжди пам “ятати, коли дивитеся по телевізору атракціон небаченої щедрості від кандидатів у президенти, пам” ятати, що гроші в сейфі не лежать – вона туди звідки-то повинні приїхати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України