Історик: нудьгуючим за СРСР дівчатам саме час згадати про головну річ кожної радянської жінки

Всім юним дівчатам, які наслухалися від своїх бабусь, як добре було жити в СРСР і їсти морозиво за 20 копійок саме час згадати про головну речі, яка була в кожної радянської жінки. Мова йде про виварку. Двічі на місяць кожна радянська жінка виварювала у відрі з хлоркою білизна. Хлорка – це такий білий порошок, яким посипалися туалети. Єдиний дезінфікуючий засіб у СРСР. У суспільних вбиральнях її сипали стільки, що очі розривалися і мучив кашель з півгодини після відвідин «поштовху». Як передає Голос українською, про це у своєму блозі пише історик Павло Бондаренко.

Він зазначає, цю хлорку завдавали до прального порошку, розводили у води і години дві виварювали на кухні в цієї пекельної суміші білизна. І постільна, і власні труси. Тому як якість радянського порошку «Лотос» бажало кращого. Виварювання було справжнім мистецтвом: трохи порушила технологію, трохи не догледіла, і хлорка залишала на трусах потворні жовті плями, а дістати труси в СРСР було ще більшим мистецтвом, ніж їх виварювання.

За словами історика, суміш порошку і хлорки – не єдиний рецепт. Ще були луг, і сода, і сіль, і олію, і навіть гас. У самих різних поєднаннях і пропорції. Тому, що тоді всяких «аерозолей» не було. Була замість них ще «Білизна» – це така речовина, яка тхнуло ще гірше, ніж хлорка. Страшна отрута, яка повинна була б потрапити під дію міжнародних договорів про заборону хімічної зброї. Ще при пранні білизни синьку завдавали. Ну, а «смачний пломбір», звичайно, теж був, куди де без нього.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh