Авторські статті

Історик: нудьгуючим за СРСР дівчатам саме час згадати про головну річ кожної радянської жінки

Всім юним дівчатам, які наслухалися від своїх бабусь, як добре було жити в СРСР і їсти морозиво за 20 копійок саме час згадати про головну речі, яка була в кожної радянської жінки. Мова йде про виварку. Двічі на місяць кожна радянська жінка виварювала у відрі з хлоркою білизна. Хлорка – це такий білий порошок, яким посипалися туалети. Єдиний дезінфікуючий засіб у СРСР. У суспільних вбиральнях її сипали стільки, що очі розривалися і мучив кашель з півгодини після відвідин «поштовху». Як передає Голос українською, про це у своєму блозі пише історик Павло Бондаренко.

Він зазначає, цю хлорку завдавали до прального порошку, розводили у води і години дві виварювали на кухні в цієї пекельної суміші білизна. І постільна, і власні труси. Тому як якість радянського порошку «Лотос» бажало кращого. Виварювання було справжнім мистецтвом: трохи порушила технологію, трохи не догледіла, і хлорка залишала на трусах потворні жовті плями, а дістати труси в СРСР було ще більшим мистецтвом, ніж їх виварювання.

За словами історика, суміш порошку і хлорки – не єдиний рецепт. Ще були луг, і сода, і сіль, і олію, і навіть гас. У самих різних поєднаннях і пропорції. Тому, що тоді всяких «аерозолей» не було. Була замість них ще «Білизна» – це така речовина, яка тхнуло ще гірше, ніж хлорка. Страшна отрута, яка повинна була б потрапити під дію міжнародних договорів про заборону хімічної зброї. Ще при пранні білизни синьку завдавали. Ну, а «смачний пломбір», звичайно, теж був, куди де без нього.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України