Авторські статті

Українцям нав’язують комплекс неповноцінності, – Бондаренко

В історії, яку нам написали в часи СРСР, предки наші виглядають дуже відсталими, на відміну від «освіченої» Європи. Так і пишуть у шкільних підручниках, які використовуються проти наших дітей: «відсталі». Усім тим, хто зазубрив на пам’ять історію, надруковану в радянські часи, важливо нагадати, що батько Володимира Мономаха – князь Всеволод Ярославич, знав п’ять мов, а його сестра – княжна Анна, знаменита королева Франції вміла читати і писати на відміну від свого чоловіка, короля Філіпа I. Сам Володимир Мономах був неабияким письменником і теоретиком державного управління. Князь Галицький, правнук Ярослава Мудрого, Ярослав Осмомисл знав вісім мов. Про це у своєму блозі пише історик Павло Бондаренко.

Він зазначає, що важливо також нагадати про онуку Володимира Мономаха княжни Євпраксії, яка була дружиною спадкоємця візантійського престолу. Її «освічені» греки вважали відьмою, бо Євпраксія вміла лікувати травами і навіть написала науковий трактат про мазі на нерідною для неї грецькою мовою, який зараз зберігається в бібліотеці Медичі. Також потрібно нагадати про видатного математика Середньовіччя Кіріке Новгородце. І про геніальних філософів Середньовіччя Луці Жиряте і Клименте Смолятиче. І про неабиякий письменника Середньовіччя Іларіона Київському.

Павло Бондаренко зазначає, що також потрібно нагадати, що на Русі за часів князя Ярослава І Володимировича діяв єдиний звід цивільно-кримінального права «Руська Правда», тоді як в «цивілізованій» Франції до кінця 18 століття ледь не кожне село мало власні закони. Потрібно нагадати, що середня тривалість життя населення Київської Русі була на 1,5 роки більше, ніж у Європі – завдяки сформованій системі охорони здоров’я. В цьому варто згадати видатного хірурга Русі Агапіта також буде правильно. Але у нас виховують комплекс неповноцінності, переконуючи в «дикості» предків українців. Навіщо – питання риторичне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України