Авторські статтіКулінарія

Історія французької кухні

История французской кухни
Французька кухня розвивалася протягом століть. На неї вплинула життя королів і королев, а також сусідніх з Францією і далеких від неї культур.

Початок

У середні століття французька їжа вже була важливою частиною життя багатьох людей, але виглядала вона зовсім не так, як зараз.

Раніше на обід готували відразу безліч страв і всі їх подавали на стіл одночасно. При цьому велику частину з них їдці їли не приладами, а руками. Тільки через сторіччя з’єднання явилася практика страви подавати не одночасно, а одна за одною. Офіціанти навчилися обслуговувати шкірного обідає окремо, чого у середні століття не було. Тоді їжу просто приносили, і обідають їли. Офіціанти при цьому більше не грали ніякої ролі.

Втім, незважаючи на відмінності в подачі та вживання страв, багато в середньовічній французькій кухні було і такого, що є в 21 столітті. Наприклад, на стіл тоді до різних страв подавали, як і зараз, густі соуси зі спеціями, а до м яса – гірчицю. Існувала і майже сучасна випічка. Алкогольні напої теж користувалися успіхом. Правда, повсюдно пили більше пива, ніж вина.

Ще одним моментом, що зв’язує минуле і сьогодення, було те, що стравам перед подачою на стіл надавали візуальну привабливість.

Італійський вплив

Коли Катерина Медічі з’явилася у Франції в 1540-х роках, це дуже вплинуло на французьку кухню. Тепер їжу перед подачою на стіл не тільки прикрашали. Тепер сама подача страв була цілим театралізованою виставою.
История французской кухни
Багаті обіди, які Катерина Медічі влаштовувала у період свого царювання, будучи спочатку королевою, а потім королевою-матір’ю (відомо, що всі три її сини стали в різний час королями Франції), внесли дуже великий внесок у розвиток французької кухні. Саме в тій годину стали подавати страви на красивих тарілках і стравах, а напої наливати в келихи з красивого і рідкого скла.

З’явилися нові страви, які були взяті, в основному, з Середземноморської кухні, а також з кухні інших країн.

Послідовна подача страв
История французской кухни
Однією з визначальних характеристик сучасної французької кухні є те, що страви повільно подаються під час прийому їжі одне за іншим. Таке нововведення було запроваджено у французьку кухню у Версалі королем Людовигом XIV. Замість того щоб, як раніше, в поспіху є підряд всі страви, король, не поспішаючи, займався тільки одним, потім іншим, а потім і третім. У тій же самий час стало використовуватися і столові срібло.
Французькі кухарі, що нікого вплив на розвиток французької кухні

Карем
История французской кухни

Карем є одним з найвідоміших французьких кухарів в історії. Він багато подорожував по світу, того привносив у французьку кухню різні нововведення, побачені в світі. Наприклад, в Росії він зауважив, що кожного гостя за столом обслуговують окремо від інших. Ті ж саме він ввів і у Франції. Ще він десь підгледів, що з випічки хліба можна будувати замки і мости. Після цього їх почали будувати у вітринах французьких булочних для залучення покупців.

Монтань
История французской кухниИстория французской кухни
Проспер Монтань – ще один великий французький шеф-кухар. Він написав «Гастрономічний словник» – книгу, яка досі біблією всієї французької кухні. У ній описані всі деталі і атрибути, необхідні для приготування та подачі страв. Ця книга допомогла впровадити стандарти, яких необхідно було дотримуватися у всіх ресторанах і кафе Франції. Тим самим вдалося придушити вплив регіональних кухонь в різних частинах країни і звести традиційну французьку кухню в ранг високого мистецтва.

Ескоф’є
История французской кухни
Огюст Ескоф’є вважав, що кожну окрему операцію з приготування того чи іншого блюда повинні виконувати різні люди. Наприклад, один кухар смажить м’ясо, а інший готує соус, замість того, щоб один і той же чоловік готував і одне, і інше. Такий спосіб приготування їжі дозволяв подати на стіл блюдо цілком з пилу, з жару, а не спочатку готувати одне, потім – інше, а потім – знову розігрівати перше.

Багато вважають Ескоф’є найбільш значущою фігурою в створенні елітної французької кухні.

Наші дні
История французской кухни
Починаючи з 1950-х років, французька їжа стала вважатися вишуканою і модною. У цей період були скорочені порції страв, натомість збільшено розмір тарілок. Велике значення надавалося і прикрашення страв на тарілці. Кількість страв за прийом їжі зменшилася і стало різним, в залежності від часу доби і особливих подій. Наприклад, звичайний обід складається з трьох страв, а недільний – з семи.
История французской кухни

История французской кухниИстория французской кухни
Хоча Франція славиться традиційною кухнею шеф-кухаря постійно демонструють якісь нововведення. Французька їжа не тільки дуже смачна і красива. Дотримуючись її, можна нагодувати всі органи почуттів.
История французской кухниИстория французской кухни
Щоб досягти майстерності у французькій кухні, можуть знадобитися десятиліття. Якщо ви любите кулінарію і закінчили яке-небудь профільне навчальний заклад, ви можете поїхати на стажування у Францію.

Шеф-кухарі будь-якого французького ресторану охоче поділяться з вами своїми фірмовими секретами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.