В Австрії на рік на 100 осіб припадає дванадцять прибулих. Новий математичний розрахунок тепер покликаний показати, у яких районах австрійської столиці мігранти поселяються з найбільшою ймовірністю.
Вчені з Комплексного наукового центру у Відні поставили собі просте запитання: “Що визначає, куди люди вирушають, коли залишають свою рідну країну походження?” Тепер вони хочуть відповісти на це питання за допомогою математичної моделі і, таким чином, спрогнозувати імміграцію в різних округах.
Підставою для цього є кількість мігрантів, які вже перебувають у відповідній країні. Наявні нині моделі ґрунтувалися тільки на чисельності населення та відстані переміщення. Але це не завжди має бути вирішальним фактором. “Однак цікаво, що люди часто мігрують на більші відстані і в більш дрібні пункти призначення, якщо їхня діаспора (етнічні та/або релігійні меншини, примітка) присутня в цих місцях. Тож, якщо десь уже є люди, інші підуть за ними”, – каже автор дослідження Рафаель Прієто-Кюріель.
Зі своєю командою математик проаналізував кількість жителів Австрії з різних країн походження. Нині чотирма найбільшими з них є Україна, Німеччина, Сирія та Сербія. У моделі використано цифри 2022 року. Це ті люди, які були в Австрії в листопаді 2022 року, і ті, хто в’їхав до країни 200 днів потому. У результаті обсяг даних становить 1,5 мільйона осіб, які живуть в Австрії і народилися за кордоном.
Результати були одразу очевидні. Як то кажуть, “подібне притягується”, і тут теж так. Бо там, де вже проживає багато людей із країни походження, ймовірність того, що туди оселяться люди однієї національності, набагато вища.
Розрахунки дослідження багато в чому узгоджуються з реальними цифрами. Про це свідчать розрахунки міграційних потоків із чотирьох країн походження до Відня. Для України зростання імміграції прогнозувалося для 2-го, 3-го та 10-го округів Відня. Фактичні цифри підтвердили це у 2-му та 10-му округах і лише невелике зниження у 3-му окрузі.
Дослідження прогнозувало, що мігранти з Німеччини селитимуться у 2-му і 3-му округах.
Для вихідців із Сирії та Сербії передбачалося, що вони, найімовірніше, опиняться в 10-му окрузі та дещо менше в 21-му окрузі.
Той факт, що людина з більшою ймовірністю поїде туди, де вже представлена її національність, не є єдиною змінною. Необхідно також враховувати економічну та фінансову складові. До них належать, серед іншого, гроші, які люди мають у своєму розпорядженні, а також те, чи можуть вони дозволити собі жити і де. “Це пов’язано, наприклад, з наявним індивідуальним бюджетом, вартістю оренди в районі, типом магазинів і ресторанів”, – каже Прієто-Кюріель.
Це також ясно видно на прикладі німецьких студентів у Відні. Найімовірніше, вони оселяться недалеко від університету.
Значне зростання кількості мігрантів одного і того ж походження тільки в одному місці призведе до створення спільнот, які ускладнять інтеграцію в національне життя.
“У всіх нас тут дуже важливе завдання. У людей є певна природна тенденція до сегрегації. З політичного погляду нам необхідно забезпечити рівномірний розподіл державних послуг, таких як освіта та охорона здоров’я, і щоб різноманітність віталася”, – сказав Карімі. необхідно “дати людям можливість зустрічатися з іншими людьми, які відрізняються від них самих, і вступати з ними в контакт”, що може сприяти формуванню міського розвитку.