Ісламісти в Нігерії оприлюднили відео, ймовірно, викрадених два роки тому дівчат

У Нігерії екстремістське ісламістське угруповання «Боко харам» оприлюднило відеозапис із кадрами, як виглядає, десятків школярок, викрадених на північному сході країни понад два роки тому.

У записі дівчата в ісламському вбранні стоять чи сидять навколо чоловіка з автоматом у камуфляжі й масці. Чоловік закликає уряд Нігерії звільнити бойовиків угруповання в обмін на дівчат.

Чоловік у кадрі також заявив, що частина дівчат загинула внаслідок повітряних ударів по позиціях бойовиків.

Угруповання «Боко харам» викрало 276 учениць школи-інтернату у квітні 2014 року. Частина з них по тому змогла втекти, ще кількох, вдалося звільнити, та доля понад 200 досі не відома.

Угруповання, відоме як «Боко харам» (приблизний сенс назви «Неісламське – гріховне»), воює за запровадження в Нігерії чи принаймні на півночі країни щонайсуворішої версії норм ісламу, зокрема, виступаючи проти освіти і загалом способу життя «західного зразка» і відмовляючи у праві на освіту жінкам. Воно почало збройне повстання в Нігерії ще 2009 року, а останніми роками почало діяти і в сусідніх Камеруні, Чаді й Нігері. 2015 року «Боко харам» оголосило себе частиною угруповання «Ісламська держава» і перейменувалося на «Західноафриканську провінцію «Ісламської держави». Унаслідок його нападів загинули від 15 до 20 тисяч людей, понад два мільйони були змушені втекти з домівок. Рада безпеки ООН визнала його терористичним і запровадила проти нього санкції.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh