Ірина Геращенко хоче подати в суд на Зеленського через образу дітей у “Сватах”

Народний депутат України Ірина Геращенко звернулася до кандидата в президенти Зеленського про вибачення перед людьми з синдромом Дауна.

Пройшла доба. ЗЕЛЕНСЬКИЙ НЕ ВИБАЧИВСЯ!

Батьки дітей з інвалідністю звернулися до В. Зеленського із закликом негайно вибачитися перед людьми з синдромом Дауна, людьми з фізичними вадами, над якими він і його квартальці постійно знущаються. В фільмі «Слуга народу – 3», співпродюсером і Голобородьком якого є Зеленський , на 55 хвилині 21 секунді першої серії, в образливому контексті вжито слова «дебіли», «олігофрени» і «дауни».

Я , як український політик ), який послідовно відстоює питання захисту прав людини і рівності, публічно підтримала звернення людей з особливими потребами і батьків дітей сонця і вимогу ВИБАЧИТИСЯ.

Ми будуємо європейську Україну, толерантну державу, де мова ненависті і ворожнечі неприпустимі. Такі жарти неможливі в цивілізованому суспільстві. Тим більше від людини, яка претендує на роль НОВОГО ПОЛІТИКА.

Пройшло 24 години. Ані кандидат Зеленський, ані його штаб, ані його студія – квартал , ані його сценаристи НЕ ВИБАЧИЛИСЯ перед людьми з інвалідністю.

Вважаю, що ідеологія і мова ненависті, дискримінація інвалідів відкидає нас від шляху інтеграції до ЄС і НАТО, адже ключовими принципами цих інституцій і країн – членів є повага до прав людини, толерантність.

Як український політик, я не збираюся толерувати невігластву і агресії , нав‘язування стереотипів і зневаги до людей з інвалідністю від кандидата в президенти Зеленського.

У зв‘язку з тим, що родини дітей з інвалідністю не отримали у зазначений термін публічних вибачень, я разом з колегами – депутатами ВР Mariya Ionova
підготували низку запитів( до яких доклала лист родин особливих дійте) .

1. До Уповноваженої ВР з прав людини людмила денисова з проханням дати негайну публічну оцінку порушенням прав людини , розпалюванню ворожнечі і ненависті кандидатом В. Зеленським і фільмом за його участі

2. До Нацради з питань ТБ і радіомовлення ( вона ще існує, до речі? Чи всі сховалися?): з вимогою надати оцінку трансляції фільму , який має ознаки дискримінацііі до людей з інвалідністю на одному з телеканалів.

3. До МВС і міністра А. Авакова з вимогою порушити кримінальну справу за фактом дискримінаціі кандидатом в президенти Зеленським людей з особливими потребами , розпалюванні ворожнечі і ненависті до людей з особливими потребами.

4. До міністерства юстиції з вимогою надати оцінку дискримінаційним заявам і діям , розпалюванні ворожнечі і ненависті.

5. До міністерства інформаціі з проханням надати оцінку подібним висловлюванням, які транслюються в українському медіа- просторі.

Принагідно нагадаю, що ‚ слова «даун», « дебіл», « олігофренія» є або діагнозами, або частинами діагнозів людей з інвалідністю. І застосовувати їх по відношенню до людини може лише лікар за наявності достатніх для цього підстав.

Вживання медичних термінів не за призначенням у лайливому контексті є дискримінуючим, неприпустимим і таким, що принижує гідність людини та її близьких.

В понеділок всі запити будуть направлені в відповідні міністерства. Закликаю колег – народних депутатів доєднатися до цих заплив ( це теж певний тест на європейськість політиків). Закликаю всіх кандидатів в президенти, які не вийшли до 2 туру, публічно заявити про неприпустимість дискримінаціі людей з фізичними вадами, з інвалідністю. Закликаю неурядові організації не мовчати, не підігрувати злу, замаскованому під пошлий гумор і дати публічну оцінку мові ненависті, яка стала нормою в репризах кварталу і слуги.

Р. S. За статистикою ВОЗ, з синдромом Дауна народжується кожне 700-те немовля. Довгий час ці діти були ізгоями в суспільстві. Останні роки ми багато зробили для інклюзіі і соціалізації, для поваги .

Думай ТЕ.

Повторю вимоги батьків особливих дітей :

– Відповідно до ст. 3 Конституції України, гарантом якої поанує бути Зеленський , встановлено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Застосування медичних термінів в образливій формі по відношенню до людей з інвалідністю є порушенням ст. 3 Конституції.

– Батьки дітей з інвалідністю вимагають від Зеленського пуьлфчного вибачення за вживання висловів, які дискримінують людей з інвалідністю, у фільмі, співпродюсером яконо, а також виконавцем головної ролі ви є;

– Припинити вживати подібні вислови у виступах і кіносценаріях (якщо за сценарієм слідом за вживанням цих слів не слідує зауваження, що вони є неприпустимими);

– Дотримуватися закріплених у Конституції України принципів поваги до гідності людини і недискримінації за медичними ознаками людей, які мають інвалідність, фізичні або інтелектуальні вади.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh