Авторські статті

Ірина Геращенко хоче подати в суд на Зеленського через образу дітей у “Сватах”

Народний депутат України Ірина Геращенко звернулася до кандидата в президенти Зеленського про вибачення перед людьми з синдромом Дауна.

Пройшла доба. ЗЕЛЕНСЬКИЙ НЕ ВИБАЧИВСЯ!

Батьки дітей з інвалідністю звернулися до В. Зеленського із закликом негайно вибачитися перед людьми з синдромом Дауна, людьми з фізичними вадами, над якими він і його квартальці постійно знущаються. В фільмі «Слуга народу – 3», співпродюсером і Голобородьком якого є Зеленський , на 55 хвилині 21 секунді першої серії, в образливому контексті вжито слова «дебіли», «олігофрени» і «дауни».

Я , як український політик ), який послідовно відстоює питання захисту прав людини і рівності, публічно підтримала звернення людей з особливими потребами і батьків дітей сонця і вимогу ВИБАЧИТИСЯ.

Ми будуємо європейську Україну, толерантну державу, де мова ненависті і ворожнечі неприпустимі. Такі жарти неможливі в цивілізованому суспільстві. Тим більше від людини, яка претендує на роль НОВОГО ПОЛІТИКА.

Пройшло 24 години. Ані кандидат Зеленський, ані його штаб, ані його студія – квартал , ані його сценаристи НЕ ВИБАЧИЛИСЯ перед людьми з інвалідністю.

Вважаю, що ідеологія і мова ненависті, дискримінація інвалідів відкидає нас від шляху інтеграції до ЄС і НАТО, адже ключовими принципами цих інституцій і країн – членів є повага до прав людини, толерантність.

Як український політик, я не збираюся толерувати невігластву і агресії , нав‘язування стереотипів і зневаги до людей з інвалідністю від кандидата в президенти Зеленського.

У зв‘язку з тим, що родини дітей з інвалідністю не отримали у зазначений термін публічних вибачень, я разом з колегами – депутатами ВР Mariya Ionova
підготували низку запитів( до яких доклала лист родин особливих дійте) .

1. До Уповноваженої ВР з прав людини людмила денисова з проханням дати негайну публічну оцінку порушенням прав людини , розпалюванню ворожнечі і ненависті кандидатом В. Зеленським і фільмом за його участі

2. До Нацради з питань ТБ і радіомовлення ( вона ще існує, до речі? Чи всі сховалися?): з вимогою надати оцінку трансляції фільму , який має ознаки дискримінацііі до людей з інвалідністю на одному з телеканалів.

3. До МВС і міністра А. Авакова з вимогою порушити кримінальну справу за фактом дискримінаціі кандидатом в президенти Зеленським людей з особливими потребами , розпалюванні ворожнечі і ненависті до людей з особливими потребами.

4. До міністерства юстиції з вимогою надати оцінку дискримінаційним заявам і діям , розпалюванні ворожнечі і ненависті.

5. До міністерства інформаціі з проханням надати оцінку подібним висловлюванням, які транслюються в українському медіа- просторі.

Принагідно нагадаю, що ‚ слова «даун», « дебіл», « олігофренія» є або діагнозами, або частинами діагнозів людей з інвалідністю. І застосовувати їх по відношенню до людини може лише лікар за наявності достатніх для цього підстав.

Вживання медичних термінів не за призначенням у лайливому контексті є дискримінуючим, неприпустимим і таким, що принижує гідність людини та її близьких.

В понеділок всі запити будуть направлені в відповідні міністерства. Закликаю колег – народних депутатів доєднатися до цих заплив ( це теж певний тест на європейськість політиків). Закликаю всіх кандидатів в президенти, які не вийшли до 2 туру, публічно заявити про неприпустимість дискримінаціі людей з фізичними вадами, з інвалідністю. Закликаю неурядові організації не мовчати, не підігрувати злу, замаскованому під пошлий гумор і дати публічну оцінку мові ненависті, яка стала нормою в репризах кварталу і слуги.

Р. S. За статистикою ВОЗ, з синдромом Дауна народжується кожне 700-те немовля. Довгий час ці діти були ізгоями в суспільстві. Останні роки ми багато зробили для інклюзіі і соціалізації, для поваги .

Думай ТЕ.

Повторю вимоги батьків особливих дітей :

– Відповідно до ст. 3 Конституції України, гарантом якої поанує бути Зеленський , встановлено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Застосування медичних термінів в образливій формі по відношенню до людей з інвалідністю є порушенням ст. 3 Конституції.

– Батьки дітей з інвалідністю вимагають від Зеленського пуьлфчного вибачення за вживання висловів, які дискримінують людей з інвалідністю, у фільмі, співпродюсером яконо, а також виконавцем головної ролі ви є;

– Припинити вживати подібні вислови у виступах і кіносценаріях (якщо за сценарієм слідом за вживанням цих слів не слідує зауваження, що вони є неприпустимими);

– Дотримуватися закріплених у Конституції України принципів поваги до гідності людини і недискримінації за медичними ознаками людей, які мають інвалідність, фізичні або інтелектуальні вади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.