Ірина Геращенко : Ідеальна жінка-політик якщо вона красива і мовчить, просто прикрашає собою фракцію

Під час позачергового засідання ВР я поінформувала колег, що під час консультації з новообраним президентом, окрім інших тем, підняла проблему неприпустимості сексистських висловлювань з боку його радників. Також колежанки з МФО « Рівні можливості « , яке об‘єднує чи не всіх нардепок ВР , й інші міжфракційні жіночі об‘єднання виступили з вимогою гендерних квот – як тимчасового механізму збільшення присутності жінок в політиці.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила народний депутат України Ірина ГеращенкоПримітно, що жодне медіа , ані ТБ, ані навіть інтернет – сайти, не дали про цю вимогу жодного рядочку! Натомість, в цей день на таблоїді вийшов фоторепортаж про прикраси нардепок ( а чому не про краватки нардепів???, вони теж бувають вельми недешеві). Й запустили ще одну брудну « сенсацію»: про «примірку ювелірних виробів в ВР», коли Mariya Ionova намагалася полагодити мені мій оберіг українського бренду, браслет порвався . Що ми тільки по себе не прочитали. Й смакували це чоловіки, принижуючи нас .

НАГОЛОШУЮ, НІКОЛИ, НІКОЛИ так жваво не обговорюють, що ж зробили, напрацювали , вибороли українські депутатки, як вони працювали. Фокус уваги – зовнішній вигляд.

В фб, навіть серед моїх шановних френдів, розвернулася дискусія, мовляв, навіщо ці квоти, коли яскраві жінки- політики прийшли і пройшли свій шлях без них. Саме тому і потрібні квоти! Щоб жінок в політиці стало більше і щоб висока присутність жінок в політиці сприймалася як норма, а не жінка в політиці мала бути тільки як пасіонарене виключення. Чому від чоловіків там не вимагають пасіонарності.

Сьогодні, якщо ти жінка- політик в Україні , маєш бути готова до наступного.

– якщо ти не фотомодель, щодня читати про себе, що ти товста і огидна;
– якщо ти старше 30, щодня чути в спину, що ти стара;
– якщо ти молодша 30, значить ти чиясь коханка;
– якщо ти старше 30, значить ти була чиясь коханка;
– якщо ти гарно вдягнута, то ти тільки про шмотки думаєш, ти ворюга, все вкрала і одягла на себе;
– якщо ти спокійно ставишся до одягу, то в тебе повно грошей, а навіть не можеш одягтися, дура;
– якщо ти гарно виглядаєш, то замість працювати тільки по салонах бігаєш, з такими грошима, й все одно ти бридка ;
– якщо ти не переймаєшся своєю зовнішністю , то ти огидна, стара, товста, далі по тексту;
– якщо є твої фото з колегами, де вони дружньо вітаються з тобою, то ти їх коханка. Причому всіх і відразу, як же інакше ти могла зробити кар‘єру;
– якщо ти яскрава і пасіонарна , з позицією – ти істеричка, клімактеричка, ПМС, і тд;
– якщо ти щира і емоційна – ти божевільна, ненормальна, смішна, хахаха;
– якщо ти виступаєш з промовою, то тебе примусив це сказати твій шеф. Бо ж хіба буває жінка- політик без шефа. Взагалі, все що ти робиш- це все вказівки шефа-шефа-шефа. Твоєї думки і позиції не існує апріорі;

І ще мільйон якщо. Й нічого- нічого- чи майже нічого про твою роботу, позицію, закони, сумніви, твою особистість. Її не існує. Вона не цікава. Тільки оболонка. Форма. Не суть.

Ідеальна жінка – політик : якщо вона красива і мовчить, просто прикрашає собою фракцію. Такий стереотип ще й досі існує.):

Непросто щодня подібне читати і слухати. Й з цим БОРОТИСЯ. Для цього потрібна сила.

Чи чули ви хоч соту долю подібного хоч про одного чоловіка – політика? Чи принижували його за краватку чи туфлі, за фото з колегами чи дружні обійми? Ні. Українські жінки – політики з цим зіштовхуються щодня. Це дуже боляче, насправді. І витримати можуть тільки дуже сильні. А ми хочемо, щоб шанс прийти і зробити країну кращою і мудрішою мали і ті розумні,професійні , талановиті , в тисячі раз більш готові до політичної роботи і державотворення, ніж дуже багато чоловіків, але невпевнені в своїх силах .

Щодня, в спілкуванні з жінками і дівчатами, я чую від них і відчуваю – невпевненість, невіру у власні сили. Так деформує їх суспільство, хворе комплексами, агресивне в своєму сексизмі і стереотипах про роль жінки. Я робитиму все, аби подарувати украінським жінкам впевненість. Хоч мені самій іноді це так важко і боляче дається. Як і моїй сім‘і …, яка теж дивиться ТБ і читає інтернет.

Тому я за гендерні квоти. Точно не для себе, бо я вже є в українській політиці і відбулася як політик. Але – щоб допомогти тим молодим жінкам і дівчатам, хто йде за нами. ВАС має бути більше. Ми – рівні. Й саме повага, рівність і гідність – є фундаментом європейського суспільства.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh