Політика

Ірина Геращенко : Ідеальна жінка-політик якщо вона красива і мовчить, просто прикрашає собою фракцію

Під час позачергового засідання ВР я поінформувала колег, що під час консультації з новообраним президентом, окрім інших тем, підняла проблему неприпустимості сексистських висловлювань з боку його радників. Також колежанки з МФО « Рівні можливості « , яке об‘єднує чи не всіх нардепок ВР , й інші міжфракційні жіночі об‘єднання виступили з вимогою гендерних квот – як тимчасового механізму збільшення присутності жінок в політиці.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила народний депутат України Ірина ГеращенкоПримітно, що жодне медіа , ані ТБ, ані навіть інтернет – сайти, не дали про цю вимогу жодного рядочку! Натомість, в цей день на таблоїді вийшов фоторепортаж про прикраси нардепок ( а чому не про краватки нардепів???, вони теж бувають вельми недешеві). Й запустили ще одну брудну « сенсацію»: про «примірку ювелірних виробів в ВР», коли Mariya Ionova намагалася полагодити мені мій оберіг українського бренду, браслет порвався . Що ми тільки по себе не прочитали. Й смакували це чоловіки, принижуючи нас .

НАГОЛОШУЮ, НІКОЛИ, НІКОЛИ так жваво не обговорюють, що ж зробили, напрацювали , вибороли українські депутатки, як вони працювали. Фокус уваги – зовнішній вигляд.

В фб, навіть серед моїх шановних френдів, розвернулася дискусія, мовляв, навіщо ці квоти, коли яскраві жінки- політики прийшли і пройшли свій шлях без них. Саме тому і потрібні квоти! Щоб жінок в політиці стало більше і щоб висока присутність жінок в політиці сприймалася як норма, а не жінка в політиці мала бути тільки як пасіонарене виключення. Чому від чоловіків там не вимагають пасіонарності.

Сьогодні, якщо ти жінка- політик в Україні , маєш бути готова до наступного.

– якщо ти не фотомодель, щодня читати про себе, що ти товста і огидна;
– якщо ти старше 30, щодня чути в спину, що ти стара;
– якщо ти молодша 30, значить ти чиясь коханка;
– якщо ти старше 30, значить ти була чиясь коханка;
– якщо ти гарно вдягнута, то ти тільки про шмотки думаєш, ти ворюга, все вкрала і одягла на себе;
– якщо ти спокійно ставишся до одягу, то в тебе повно грошей, а навіть не можеш одягтися, дура;
– якщо ти гарно виглядаєш, то замість працювати тільки по салонах бігаєш, з такими грошима, й все одно ти бридка ;
– якщо ти не переймаєшся своєю зовнішністю , то ти огидна, стара, товста, далі по тексту;
– якщо є твої фото з колегами, де вони дружньо вітаються з тобою, то ти їх коханка. Причому всіх і відразу, як же інакше ти могла зробити кар‘єру;
– якщо ти яскрава і пасіонарна , з позицією – ти істеричка, клімактеричка, ПМС, і тд;
– якщо ти щира і емоційна – ти божевільна, ненормальна, смішна, хахаха;
– якщо ти виступаєш з промовою, то тебе примусив це сказати твій шеф. Бо ж хіба буває жінка- політик без шефа. Взагалі, все що ти робиш- це все вказівки шефа-шефа-шефа. Твоєї думки і позиції не існує апріорі;

І ще мільйон якщо. Й нічого- нічого- чи майже нічого про твою роботу, позицію, закони, сумніви, твою особистість. Її не існує. Вона не цікава. Тільки оболонка. Форма. Не суть.

Ідеальна жінка – політик : якщо вона красива і мовчить, просто прикрашає собою фракцію. Такий стереотип ще й досі існує.):

Непросто щодня подібне читати і слухати. Й з цим БОРОТИСЯ. Для цього потрібна сила.

Чи чули ви хоч соту долю подібного хоч про одного чоловіка – політика? Чи принижували його за краватку чи туфлі, за фото з колегами чи дружні обійми? Ні. Українські жінки – політики з цим зіштовхуються щодня. Це дуже боляче, насправді. І витримати можуть тільки дуже сильні. А ми хочемо, щоб шанс прийти і зробити країну кращою і мудрішою мали і ті розумні,професійні , талановиті , в тисячі раз більш готові до політичної роботи і державотворення, ніж дуже багато чоловіків, але невпевнені в своїх силах .

Щодня, в спілкуванні з жінками і дівчатами, я чую від них і відчуваю – невпевненість, невіру у власні сили. Так деформує їх суспільство, хворе комплексами, агресивне в своєму сексизмі і стереотипах про роль жінки. Я робитиму все, аби подарувати украінським жінкам впевненість. Хоч мені самій іноді це так важко і боляче дається. Як і моїй сім‘і …, яка теж дивиться ТБ і читає інтернет.

Тому я за гендерні квоти. Точно не для себе, бо я вже є в українській політиці і відбулася як політик. Але – щоб допомогти тим молодим жінкам і дівчатам, хто йде за нами. ВАС має бути більше. Ми – рівні. Й саме повага, рівність і гідність – є фундаментом європейського суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.