Ілон Маск – людина, яка не розмінює мрії на дрібні компроміси

Тисячі повідомлень захоплення Ілоном Маском. Але, заради справедливості, до образу мільярдера-інноватора, такого собі трохи піжона, якому все вдається, варто додати пару деталей. Я про це прочитав в біографічній книзі про Маска, яка мене дуже вразила.

По-перше. Маску не все давалося легко і просто. І його круті винаходи: Tesla та ракета Falcon народжувалися в муках, через невдачі, розчарування, сварки. Мало хто знає, що у ракети Falcon перші три запуски були невдалими. При чому, ці три запуски готувались роками, і в них було вкладено ледь не всі гроші Маска.

Решта вкладалась у Теслу. І ось, рік за роком, він з командою будує ракету, а вона падає. Його люди місяцями працюють в пекельних умовах на атолі в Тихому океані, щоб потім побачити, як Falcon за три хвилини розвалюється в небі на шматки.

А в цей час Tesla Roadster виходить кострубата, її батарея горить як динаміт, машину просто не можуть нормально зібрати на заводі. Обурені клієнти, які давно внесли аванс, криють Маска матом просто в його офісі. Його 165 мільйонів доларів від продажу PayPal майже без сліду розтанули. Маск закладає будинок і позичає гроші в знайомих мільйонерів, щоб заплатити працівникам зарплату.

“Він кричав ночами уві сні” – згадувала його дружина… Колишня дружина…

Але він не зламався. Не опустив руки. Хоча, друзі кажуть, ледь не збожеволів, спостерігаючи четвертий старт ракети. Який вийшов вдалим. А далі вже було велике замовлення від NASA, яке допомогло Space X стати на ноги.

По-друге, Маск мало зважав на критику і глузування скептиків та різноманітних “експертів”. Тривалий час його вважали придурком, міським божевільним, мрійником-неадекватом, який бездарно розтринькує великі гроші, які зміг раніше дивом заробити. Професійний портал Кремнієвої долини про стартапи тролив і знущався з Маска багато років поспіль в середині 2000-х. І вони не стулили пельки, аж доки не побачили що Model S насправді їздить, а Falcon літає.

Тому, не знаю, як вас, мене особисто надихає навіть не те, що він вчора запустив в космос найкращу ракету і з однією з найкращих машин. А те, що він не здався, не зрадив свою мрію, не розміняв її на дрібні компроміси і заслужено отримав успіх як нагороду. Показуючи приклад всім нам, як треба йти до своїх цілей. Хоч навіть їх мало хто поділяє спочатку.

Тому, мрійте і працюйте. Працюйте і мрійте. І без паніки!

Дмитро Гнап

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh