Авторські статті

Інспектори Мілованова беруть «на лапу», як і в часи Януковича, – журналіст

Міністр економіки Тимофій Мілованов відзвітував про «перемогу» над тіньовою зайнятістю – тобто, коли ви працюєте і отримуєте зарплату, але офіційно не оформлені. Мілованов похвалився, що за два тижню інспектори відвідали 184 319 підприємств і виявили 315 суб’єктів, які працювали без державної реєстрації і використовували незадекларований роботу. Незареєстрованими виявилися 700 осіб.

Про це у своєму блозі пише блогер і журналіст Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, ця інформація Мілованова викликає у людини, яка з реаліями українського бізнесу знайома не з чуток, лише одну емоцію – бурхливий нестримний сміх. Можна навіть опустити, 184 319 підприємств за два тижні – це по 2304 підприємств в годину. Скільки ж інспекторів працює в міністерстві розвитку економіки? Погодьтеся, цінно дізнатися, що відомство Мілованова завело собі персональний батальйон «Інспектор». По-друге, за дослідження компанії «Ernst & Young» поки тіньові операції становлять 26,2% від офіційного ВВП. Простіше кажучи – в тіні знаходиться близько чверті економіки України. І міністр Мілованов хвалитися, що з 184319 перевірених підприємств порушення виявили аж на 315 з них! Тобто 0,2% від загальної кількості. Вражає розбіжність. Це означає, що з інспекторами відомства Мілованова підприємці надійшли також, як за часів Януковича – вони їх «підмазали». Дали «на лапу».

За словами журналіста, очевидно, ці 315 підприємств-порушників, це або ті, у кого просто не було грошей на хабар, або ті, хто мав порушення настільки кричущі, що одним хабаром було не обійтися. Мілованову, замість хвалитися такими цифрами, треба негайно розбиратися з корупцією в своєму батальйоні «Інспектор». Наприклад, треба сформувати ще один батальйон «Інспектор» – який буде контролювати перший батальйон «Інспектор».

Історія держслужби України знає ще й не такі приклади. А тіньова зайнятість, очевидно, не зміниться ніяк – без змін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України