ЄС|NATOНовини

Іноземці можуть припинити вкладати гроші в Україну – ЗМІ

Україна увійшла до списку країн, найбільш вразливих до ризику залишитися без інвестицій.

Про це свідчить дослідження, проведене журналом The Economist, який оцінив ймовірність припинення припливу капіталу в країни, що розвиваються, пише “Капітал”.

Видання проаналізувало п’ять показників: різницю припливу і відтоку валюти з країни, рівень зовнішнього боргу, рівень кредитування бізнесу, ступінь фінансової відкритості та зміну курсу національної валюти по відношенню до долара США.

Основна причина низького місця України – торішній відтік валюти в розмірі 8% від ВВП. Також серед факторів ризику для української економіки називають високий рівень зовнішніх боргів і закритість фінансового сектора. Позитивний момент для країни становить стабільність курсу гривні по відношенню до долара США.

З іншого боку рейтингу, в числі найменш ризикових держав, виявилася Росія. Компанію їй склали Китай, Алжир, Саудівська Аравія та Угорщина.

У 2012 році в економіку України іноземні інвестори вклали близько $6 млрд, що стало на $0,5 млрд менше порівняно з попереднім роком. У п’ятірку провідних інвесторів країни входять Кіпр, Німеччина, Нідерланди, Росія та Австрія. Для порівняння, в Росії за цей же період вклали понад $18 млрд.

Gazeta.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.