Нове дослідження припускає, що інопланетне життя може бути у верхніх шарах атмосфери коричневих планет-карликів, які мають температуру і тиск, аналогічні Землі. Коричневі карлики є космічними об’єктами між планетами і зірками в розмірах, які можуть досягати в два рази більшеніж у Юпітера.
Дослідники з Університету Единбурга думали, що позаземна життя може бути пов’язана з характером холодних коричневих карликів, які були виявлені у 2011 році. Ці темні “невдалі зірки”, в основному, як і звичайні зірки, але без енергії. Це створює температурні умови в атмосфері, які могли б бути придатними для життя. Передбачається, що у них є в наявності основні життєво важливі інгредієнти – вуглець, водень і кисень.
“Для неземного життя не обов’язково потрібна земна планета з поверхнею”, – сказав керівник дослідження Джек Ейтс, планетарний вчений з Університету Единбурга, в журналі Science.
Це життя, ймовірно, мікробне, так як тільки цей тип організму, скоріше може вижити в атмосфері, яка складається, в основному, з газоподібного водню. Вчені визнають, що є певний потенціал, щоб більш великі і більш важкі істоти могли існувати там, враховуючи сприятливі вітри.
Щоб прийти до такої гіпотези, вчені переглянули роботу Карла Сагана, який озвучив у 1976 році, що сонячне світло може бути харчуванням для екосистеми, яка буде розвиватися у верхніх шарах атмосфери Юпітера та мати плаваючі рослини. Дослідники також розглянули відкриття коричневого карлика 2013 року WISE 0855-0714, на якому, як здається, є водні хмари.
Приблизно кілька десятків холодних карликів були знайдені дотепер, в той час як лише близько 10 в межах 30 світлових років від Землі, у відповідності з розрахунком. Вони будуть вивчені за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, який буде введений в експлуатацію в 2018 році, і буде особливо чутливий до коричневих карликів.