Стівен Хантер, менеджер по комп’ютерних ресурсів NASA, інженер техпідтримки МКС, розповів про те, які завдання в космонавтиці буде вирішувати штучний інтелект (ШІ).
Елементи ШІ, за словами фахівця, що тестуються в даний час на МКС. Наприклад, на станції була випробувана система доповненої реальності через гарнітуру Microsoft HoloLens. З її допомогою експерти на Землі отримують «ефект присутності», вони можуть керувати космонавтами, що перебувають на орбіті, виконувати складні наукові експерименти.
Також, наприклад, за допомогою такого обладнання можна проводити медичний огляд і діагностику, коли пацієнт летить у космосі зі швидкістю 28 000 км/рік, а лікар знаходиться на Землі.
А в ході наступної місії поповнення запасів МКС ракета SpaceX доставити незвичайного робота Він виконаний у формі кулі з плескатої стороною з екраном, на якій намальовано його обличчя. Робот може говорити, виконувати усні команди і літати. Його звуть CIMON, скорочено від «інтерактивного мобільного компаньйона екіпажу», і він, по суті, являє собою літаючий мозок від IBM з тілом і механізмом для польоту від Airbus. Це спільний проект компаній, який повинен спростити роботу астронавтів на борту Міжнародної космічної станції.
ІІ космічного корабля допоможе долетіти до Марса. Система винна забезпечувати управління навіть у відсутність сигналу з Землі, тим більше, що кругова затримка сигналу при польоті на Марс буде до 24 хвилин.
А ще Стівен Хантер розповів, що МКС – це, в деякій мірі, звичайний офіс, тільки літає на відстані 240 миль від Землі. У цьому офісі присутні звичайні ноутбуки, принтери та інша офісна техніка. Тільки вартість цього офісу – найбільша в історії людства. Також дуже дорога доставка вантажів.