У січні 2022 року споживча інфляція у річному обчисленні залишилася на рівні попереднього місяця (10% р/р)
У місячному вирахуванні ціни зросли на 1,3%, свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики, повідомляє НБУ.
У Нацбанку зазначили, що фактична споживча інфляція очікувано призупинила уповільнення, але була дещо нижчою за траєкторію прогнозу.
Відхилення від прогнозу було зумовлено повільнішим зростанням вартості послуг, непродовольчих товарів та адміністративно регульованих цін.
Базова інфляція знизилася (до 7,6% р/р з 7,9% р/р у грудні 2021 року).
Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари залишилися на рівні попереднього місяця (13,1% р/р), темпи зростання вартості послуг також збереглися на рівні грудня (10,4% р/р). Значно знизилися темпи зростання ціни непродовольчі товари (до 0,1% г/г).
Стрімко прискорилося зростання цін на сирі продукти харчування (до 13,6% р/р).
Зростання адміністративно регульованих цін сповільнилося (до 11,5% р/р), проте прискорилося зростання вартості палива (до 26,8% р/р).
«Інфляція у січні не змінилася порівняно з попереднім місяцем, проте інфляційний тиск залишається значним через реалізацію вторинних ефектів від зростання виробничих витрат та високих цін на енергоносії. Інфляцію стримують посилення монетарної політики НБУ, рекордні минулорічні врожаї, а також окремі адміністративні рішення, зокрема щодо незмінних тарифів на більшість житлово-комунальних послуг. Надалі зниження інфляції також сприятиме поступове зниження цін на світових ринках та вичерпання низької бази порівняння», – сказано в повідомленні.