Економіка

Індексацію пенсій проведуть за кілька тижнів: скільки додадуть українцям

Сезон анонсованих урядом індексацій відкривається 1 березня

Розмір збільшення буде розрахований за формулою: пенсія + 50% торішньої інфляції + 50% від середнього річного зростання зарплат. Отже, хтось отримає 800 грн, а хтось 100. У середньому, розраховують у Кабміні – 500 грн, пише Оглядач

Варто зазначити, що у формулі не враховано понаднормативний стаж та доплати тим, хто перетнув 80-річний рубіж.

Як зазначають експерти, механізм такого осучаснення виплат застарів.

Старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птухи Лідія Ткаченко стверджує, що давно настав час перерахувати зарплатну базу. Адже зараз індексується пенсія із розрахунку зарплати у 6 тис. грн. Що давно далеке від реалій життя.

Наразі пенсії розраховують із середньої зарплати у 2014 -2016 – 6 186 грн. І якби держава застосовувала не старі індексовані цифри, а середню зарплату за 2019-2021 роки, то зарплатна база склала б близько 10 тисяч гривень.

Тому, наприклад, середньостатистичний українець із середньою зарплатою за 30 років не зможе розраховувати на підвищення пенсії лише тому, що отримує мінімальку у 2 093 грн.

При цьому найбільшу надбавку отримають ті українці, які мали високі зарплати. Проте, деякі українці зовсім не отримають нічого. Справа в тому, що підвищуватимуть лише розрахунковий розмір пенсії. А він не враховує надбавки за стаж, підвищення до прожиткового мінімуму, гарантовані виплати для низки українців (наприклад, для тих, хто досягнув 80-річчя тощо).

Нагадаємо, як повідомлялося, з 1 січня 2022 року майже до 8 тис грн збільшиться мінімальна пенсія для сімей загиблих у зоні АТО/ООС. Також розмір мінімальної пенсії збільшиться для ліквідаторів ЧАЕС, які отримали інвалідність.

Зазначимо, як повідомлялося раніше, у разі працевлаштування пенсіонера пенсія, яку він отримує, не індексується і надбавки до неї не перераховуються так, як пенсіонерам, які не працюють.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України