У жовтні промислове виробництво впало на 5%. У листопаді промислове виробництво впало вже на 7,5%. Всі ці цифри на тлі оповідань лояльних до влади економістів, які розповідають, що війна влади з легальними табачниками – це добре. Все має свою ціну. Так, людям подобається, коли долар дешевшає. За великим рахунком, курс долара – це єдиний зрозумілий простому народу економічний показник. Отримуєш ти, приміром, 10 тисяч. За курсом 28 – це було 360 доларів, а за курсом 23 – вже 435. Начебто, нічого особливого і не робиш, а зарплата зростає. Приємно. Зеленський – молодець, не дарма вибирали. Про це у своєму блозі пише блогер Сергій Марченко.
Він зазначає, зараз народу прикольно перераховувати раптово збільшилася кількість доларів у кишені. Але звідки вони беруться – ніхто не знає, а беруться вони із зарплати, яку сплачує роботодавець. І тут починаються проблеми. Тому що Україна – експортно – орієнтована країна. Великий бізнес працює на експорт. Завдяки зміцненню гривні витрати імпортерів в доларах збільшилися, і маржа впала. Міжнародні ринку дуже конкурентними. Там не можна просто так підняти ціну, тому що у мене раптово подорожчала робоча сила і сировина. У Китаї нічого не дорожчало, вони тримають свій юань дешевим незважаючи на виття Штатів.
Марченко прогнозує, що незабаром деяким імпортерам доведеться зупинити виробництво, тому що воно буде збитковим. Вісь про що говорити падіння промислового виробництва. І тоді в кишенях трудящих не буде ні 435 доларів, ні навіть 360, бо зарплати не платять, якщо заплави стояти. А так, звичайно, можна продовжувати радіти сильної гривні. Що цікаво по цій же темі – жодна імпортна річ не подешевшала.