Ілон Маск показав концепт тестової ракети Starship і розповів про перший запуск Dragon Crew

В кінці грудня Ілон Маск показував носову частину ракети Starship (вона ж BFR або Big Falcon Rocker) і говорив про те, що тестова версія системи буде готова до запуску десь до весни цього року. Зараз глава приватної американської космічної компанії SpaceX опублікував на своїй сторінці в «Твіттері» зображення концепту тестового варіанту ракети в зборі. Концепт слід визнати виглядає досить кумедно, ніби взятий з наукової фантастики 50-60-х років.

Ось таку фотографію носової частини ракети Starship Ілон Маск показував грудні:

А так (чи майже так) буде виглядати ракета в зборі:Ілон Маск показав концепт тестової ракети Starship і розповів про перший запуск Dragon Crew

«Готовий і зібраний тестовий варіант Starship буде виглядати приблизно так, як на цьому зображенні. Діючі [ракети] Starship звісно будуть мати вікна і так далі», — підписав зображення Маск.

Діаметр випробувальної ракети буде складати близько 9 метрів, як і у повноцінного варіанта Starship, однак експериментальний варіант буде коротшим. Очікується, що перші запуски, як і у випадку ракети Grasshopper, яка «перетворилася» в Falcon 9, будуть суборбітальними. Ймовірно перший тестовий запуск може відбутися в березні-квітні цього року. У разі успішних випробувань всіх систем, перші орбітальні запуски ракети можуть відбутися вже у 2020-му році.

Трохи пізніше в «Твіттері» з’явилася фотографія, на якій відображений момент складання тестової ракети Starship. Автором фото є один з жителів Техасу. Знімок був отриманий вранці 5 січня в Бока-Чіка, де розташований приватний космодром компанії Ілона Маска.

Ілон Маск показав концепт тестової ракети Starship і розповів про перший запуск Dragon Crew

Крім того, Ілон Маск через той же «Твіттер» поділився тим, коли планується провести перший запуск нового космічного корабля Crew Dragon (Dragon-2). Судячи з усього, його знову перенесли. Маск повідомив, що запуск відбудеться в першій половині лютого 2019 року.

«Близько місяця до першого орбітального тестового польоту Crew Dragon», — написав Маск на своїй сторінці в Twitter.

Перший політ корабля вже не раз переносився. Спочатку планувалося, що він відбудеться 7 січня, потім його перенесли на 17 січня. Перший запуск буде проводитися в безпілотному режимі. Перший пілотований політ планується провести влітку цього року (у червні).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh