Автоновини

Ілон Маск назвав електричний пікап Cybertruck «куленепробивним бронетранспортером майбутнього»

З моменту першої презентації Tesla Cybertruck з його «куленепробивними» вікнами та кузовом з нержавіючої сталі, електромобіль став предметом численних дискусій, а Ілон Маск, генеральний директор Tesla, назвав електричний пікап «куленепробивним бронетранспортером майбутнього».

Під час презентації Cybertruck у 2019 році Маск заявив, що автомобіль буде «буквально куленепробивним для дев’ятиміліметрового пістолета», ймовірно, маючи на увазі патрон 9×19 мм Parabellum. Це твердження було візуально підтверджено відео, на якому куля розпадається під час удару об металеву поверхню. Однак цю демонстрацію розкритикували як скоріше театральне видовище, ніж фактичну виставу.

Недавнє випробування, проведене Tesla, включало стрілянину з пістолета Thompson передсерійним Cybertruck. Хоча Thompson має патрон .45 ACP, кулю більшого калібру з експлуатаційними характеристиками, відмінними від 9-мм Parabellum, важливо відзначити, що .45 ACP має меншу проникаючу здатність порівняно з більш швидким та вузьким 9-мм Parabellum. Ця невідповідність призвела до скептицизму щодо реального рівня захисту, запропонованого Cybertruck.

Більше того, рекламована куленепробивність Tesla Cybertruck може становити додаткові ризики. Коли куля проникає в метал, вона може нести із собою металеві фрагменти, потенційно збільшуючи тяжкість поранення. Це викликає занепокоєння щодо наслідків для безпеки заявленої куленепробивності автомобіля.

Європейські стандарти VPAM припускають, що найлегші ступеня захисту можуть протистояти 9-мм кулям Parabellum, які зазвичай не використовуються для безпеки транспортних засобів з високим рівнем безпеки. Для порівняння, броньовані лімузини для VIP-персон та транспортні засоби типу лімузина президента США «Звір» мають набагато вищий рівень захисту та здатні витримувати постріли з автомата.

Можна сказати, що Cybertruck може запропонувати певний рівень захисту від вогнепальної зброї певних калібрів, він не відповідає високим стандартам безпеки, встановленим професійними бронетранспортерами. Cybertruck, хоч і може похвалитися інноваційним дизайном і характеристиками, можливо, не повністю виправдає свою обіцянку стати куленепробивним автомобілем виживання, готовим до апокаліпсису.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України