Ікігай: японський секрет довгого і щасливого життя, який допоможе вам знайті гармонію

Слідуйте за тім, що дарує вам щастя!

В Японії у мільйонів людей є икигаи — причина, по якій вони щоранку буквально вистрибує з ліжка.

А заради чого прокидаєтеся вранці ви?

На японському острові Окінава, звідки родом поняття «икигай», проживає, мабуть, найбільший відсоток довгожителів «за сто» у світі.

Чи може концепція ікігай бути однією з причин такого довголіття?

Ден Бюттнер, автор книги «Блакитні зони на практиці: Як стати довгожителем», вірить у те, що це саме так.

Бюттнер стверджує, що концепція ікігай аж ніяк не є властивою лише жителів Окінави: «Ця концепція відома довгожителів у всіх чотирьох «синіх зонах», таких, як Сардинія і півострів Никойя, навіть якщо там і немає для неї окремого слова».

Бюттнер радить своїм читачам скласти три списки: своїх цінностей, того, що їм подобається робити, і того, що вони вміють добре робити. А після виписати пункти, присутні у всіх трьох списках. Тобто на перетині цих списків і знаходиться ваш ікігай.

Результати досліджень показують, що коли хтось втрачає відчуття свого призначення, це може вкрай негативно вплинути на все його життя.

Американський фахівець з міфології і письменник Джозеф Кемпбелл одного разу сказавши з цього приводу вісь що: «Мій звичайний порада студентам: «Дотримуйтесь того, що дарує вам щастя». Дізнайтеся, що це, і не бійтеся прагнути до цього».

«Ваш ікігай лежить на перетині того, що ви вмієте робити добре, і того, що вам подобається робити», — пише Гектор Гарсія, співавтор книги «Икигай. Японські секрети довгого і щасливого життя».

Також він зазначає: «Хоча більшість людей з самої зорі людства прагнули до володіння матеріальними благами і грошима, деякі з них вже тоді відчували незадоволеність нескінченної гонитвою за грошима і славою, замість цього воліючи зосереджуватися на чомусь більшому, ніж власне матеріальне благополуччя. Це «щось» за минулі роки і сторіччя описувалося самими різними словами, термінами і концепціями, але всі вони в кінцевому підсумку зводилися до однієї основі — осмислення людського життя».

ікігай часто представляють у вигляді перетину чотирьох основних елементів:

Того, що ви любите (вашої пристрасті)

Того, що потрібно світу (вашого призначення)

Того, в чому ви гарні (вашого покликання)

Того, за що ви можете отримувати гроші (вашої професії)

Коли ви знайдете для себе заняття, яке сміливо зможете записати в усі чотири категорії, ви знайдете свій власний ікігай, наповнивши своє життя щастям, почуттям виконаного призначення, і зробивши її істотно довше.

Як знайти свій ікігай ? Для початку поставте собі ці чотири питання:

1. Що мені подобається?

2. Що я по-справжньому добре вмію робити?

3. За що я можу отримувати гроші прямо зараз — або за що міг би це робити, якби тільки захотів і доклав певних зусиль?

4. Чого хоче від мене світ?

У своїй книзі Гектор Гарсія і Франциск Міралес призводять десять правил, здатних допомогти кому завгодно знайте свій икигай. Вісь ці правила:

1. Займайтеся своєю справою все життя, не йдіть на пенсію, повну байдикування.

2. Відмовтеся від терміновості, почніть жити більш повільно і розмірено.

3. Не переїдайте — з’єднання їдайте стільки, щоб відчувати себе ситим відсотків на 80.

4. Оточуйте себе хорошими друзями.

5. Підтримуйте себе у формі за допомогою щоденних, м’яких вправ.

6. Посміхайтеся людям навколо вас, і цінуєте їх такими, які вони є.

7. Відновіть свій зв’язок з природою.

8. Будьте вдячні світу і долі за все, що робить яскравіше наш день, і змушує нас відчувати себе живими.

9. Живіть теперішнім, а не в минулому або майбутньому.

10. Дотримуйтеся свого ікігай.

Ваш ікігай може відкрити те, що вам дійсно до душі. Слідуйте за тім, що вам цікаво.

Відомий філософ і борець за громадянські права Говард Ст. Турман одного разу сказавши: «Запитайте себе, що змушує вас почувати себе по-справжньому живими, а після робіть це, у що б то не стало. Не живіть собі, що потрібно світу. Краще запитайте, що робить живими саме вас, і робіть, робіть це. Тому що світу потрібно саме це — побільше людей, що живуть на повну силу».

Проблема багатьох людей в тому, що по мірі того, як вони звалюють на себе відповідальність і все глибше занурюються в рутину, вони починають все менше і менше прагнути до нових промов, людям і вражень.

Почуття прекрасного і дивного, раніше зустрічалося їм часто-густо, зникає невідомо куди випаровується, наче його й не було.

Але ви цілком можете повернути цей процес назад, особливо якщо ви все ще шукаєте сенс свого життя, і хочете отримувати задоволення від того, що ви робите кожен день.

Навіть сам великий Альберт Ейнштейн радив нам виявляти більший інтерес до навколишнього світу. Вісь, що він одного разу сказавши:

«Не думайте про ті, чому ви ставите питання собі, оточуючим і всьому світу, просто не припиняйте це робити. Не турбуйтеся про те, на що ви не можете дати відповідь, і не намагайтеся пояснювати ті, чого ви не знаєте, та й не можете знати. Бажання знаті нове — саме по собі і причина, і виправдання. Хіба не переповнюють вас благоговінням роздуми про таємниці вічності, життя, або всіх тих чудеса, з яких і складається наша реальність? Так працює диво, втілене в людському розумі — розумі, здатного використати уявні конструкції, концепції і формулювання в якості інструментів, здатних пояснити те, що людина бачить, відчуває, і до чого торкається. Намагайтеся дізнаватися і розуміти щось нове кожен день. Проявіть інтерес до цього світу».

Класичним приклад того, наскільки корисною може бути, здавалося б, безглузда, на перший погляд, річ, є інтерес, проявів Стівом Джобсом до шрифтів. Це привело його на курси (зовсім йому не потрібні в тій годину) і допомогло розвинути розуміння дизайну готової продукції.

Пізніше це розуміння стало частиною того, що забезпечило популярність комп’ютерній ютерів Apple, і зробила новачка на ринку одним із законодавців моди.

Всі ми народжуємося з невгасаючим інтересом до того, що нас оточує. Наше ненаситне бажання дізнаватися нове, винаходити, досліджувати і вчитися варто того, щоб ми його підтримували і заохочували. Адже саме це і робить наше життя більш насиченою та цікавою.

«Наша інтуїція і цікавість — неймовірно потужний внутрішній компас, який допомагає нам знайти наш ікігай», — пишуть Гектор Гарсія і Франциск Міралес.

Подумайте, що ви могли б зробити такого, що було б для вас просто і доступно, але було б виразом вашого ікігай?

Знайдіть це, і займіться ним з усім запалом, який вам тільки доступний, адже вступаючи інакше, ви даремно витрачаєте тієї обмежений час, який вам відведено долею.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh