Авторські статтіЖиття

Ікігай: японський секрет довгого і щасливого життя, який допоможе вам знайті гармонію

Слідуйте за тім, що дарує вам щастя!

В Японії у мільйонів людей є икигаи — причина, по якій вони щоранку буквально вистрибує з ліжка.

А заради чого прокидаєтеся вранці ви?

На японському острові Окінава, звідки родом поняття «икигай», проживає, мабуть, найбільший відсоток довгожителів «за сто» у світі.

Чи може концепція ікігай бути однією з причин такого довголіття?

Ден Бюттнер, автор книги «Блакитні зони на практиці: Як стати довгожителем», вірить у те, що це саме так.

Бюттнер стверджує, що концепція ікігай аж ніяк не є властивою лише жителів Окінави: «Ця концепція відома довгожителів у всіх чотирьох «синіх зонах», таких, як Сардинія і півострів Никойя, навіть якщо там і немає для неї окремого слова».

Бюттнер радить своїм читачам скласти три списки: своїх цінностей, того, що їм подобається робити, і того, що вони вміють добре робити. А після виписати пункти, присутні у всіх трьох списках. Тобто на перетині цих списків і знаходиться ваш ікігай.

Результати досліджень показують, що коли хтось втрачає відчуття свого призначення, це може вкрай негативно вплинути на все його життя.

Американський фахівець з міфології і письменник Джозеф Кемпбелл одного разу сказавши з цього приводу вісь що: «Мій звичайний порада студентам: «Дотримуйтесь того, що дарує вам щастя». Дізнайтеся, що це, і не бійтеся прагнути до цього».

«Ваш ікігай лежить на перетині того, що ви вмієте робити добре, і того, що вам подобається робити», — пише Гектор Гарсія, співавтор книги «Икигай. Японські секрети довгого і щасливого життя».

Також він зазначає: «Хоча більшість людей з самої зорі людства прагнули до володіння матеріальними благами і грошима, деякі з них вже тоді відчували незадоволеність нескінченної гонитвою за грошима і славою, замість цього воліючи зосереджуватися на чомусь більшому, ніж власне матеріальне благополуччя. Це «щось» за минулі роки і сторіччя описувалося самими різними словами, термінами і концепціями, але всі вони в кінцевому підсумку зводилися до однієї основі — осмислення людського життя».

ікігай часто представляють у вигляді перетину чотирьох основних елементів:

Того, що ви любите (вашої пристрасті)

Того, що потрібно світу (вашого призначення)

Того, в чому ви гарні (вашого покликання)

Того, за що ви можете отримувати гроші (вашої професії)

Икигай: японский секрет долгой и счастливой жизни, который поможет вам обрести гармонию

Коли ви знайдете для себе заняття, яке сміливо зможете записати в усі чотири категорії, ви знайдете свій власний ікігай, наповнивши своє життя щастям, почуттям виконаного призначення, і зробивши її істотно довше.

Як знайти свій ікігай ? Для початку поставте собі ці чотири питання:

1. Що мені подобається?

2. Що я по-справжньому добре вмію робити?

3. За що я можу отримувати гроші прямо зараз — або за що міг би це робити, якби тільки захотів і доклав певних зусиль?

4. Чого хоче від мене світ?

У своїй книзі Гектор Гарсія і Франциск Міралес призводять десять правил, здатних допомогти кому завгодно знайте свій икигай. Вісь ці правила:

1. Займайтеся своєю справою все життя, не йдіть на пенсію, повну байдикування.

2. Відмовтеся від терміновості, почніть жити більш повільно і розмірено.

3. Не переїдайте — з’єднання їдайте стільки, щоб відчувати себе ситим відсотків на 80.

4. Оточуйте себе хорошими друзями.

5. Підтримуйте себе у формі за допомогою щоденних, м’яких вправ.

6. Посміхайтеся людям навколо вас, і цінуєте їх такими, які вони є.

7. Відновіть свій зв’язок з природою.

8. Будьте вдячні світу і долі за все, що робить яскравіше наш день, і змушує нас відчувати себе живими.

9. Живіть теперішнім, а не в минулому або майбутньому.

10. Дотримуйтеся свого ікігай.

Ваш ікігай може відкрити те, що вам дійсно до душі. Слідуйте за тім, що вам цікаво.

Відомий філософ і борець за громадянські права Говард Ст. Турман одного разу сказавши: «Запитайте себе, що змушує вас почувати себе по-справжньому живими, а після робіть це, у що б то не стало. Не живіть собі, що потрібно світу. Краще запитайте, що робить живими саме вас, і робіть, робіть це. Тому що світу потрібно саме це — побільше людей, що живуть на повну силу».

Проблема багатьох людей в тому, що по мірі того, як вони звалюють на себе відповідальність і все глибше занурюються в рутину, вони починають все менше і менше прагнути до нових промов, людям і вражень.

Почуття прекрасного і дивного, раніше зустрічалося їм часто-густо, зникає невідомо куди випаровується, наче його й не було.

Але ви цілком можете повернути цей процес назад, особливо якщо ви все ще шукаєте сенс свого життя, і хочете отримувати задоволення від того, що ви робите кожен день.

Навіть сам великий Альберт Ейнштейн радив нам виявляти більший інтерес до навколишнього світу. Вісь, що він одного разу сказавши:

«Не думайте про ті, чому ви ставите питання собі, оточуючим і всьому світу, просто не припиняйте це робити. Не турбуйтеся про те, на що ви не можете дати відповідь, і не намагайтеся пояснювати ті, чого ви не знаєте, та й не можете знати. Бажання знаті нове — саме по собі і причина, і виправдання. Хіба не переповнюють вас благоговінням роздуми про таємниці вічності, життя, або всіх тих чудеса, з яких і складається наша реальність? Так працює диво, втілене в людському розумі — розумі, здатного використати уявні конструкції, концепції і формулювання в якості інструментів, здатних пояснити те, що людина бачить, відчуває, і до чого торкається. Намагайтеся дізнаватися і розуміти щось нове кожен день. Проявіть інтерес до цього світу».

Класичним приклад того, наскільки корисною може бути, здавалося б, безглузда, на перший погляд, річ, є інтерес, проявів Стівом Джобсом до шрифтів. Це привело його на курси (зовсім йому не потрібні в тій годину) і допомогло розвинути розуміння дизайну готової продукції.

Пізніше це розуміння стало частиною того, що забезпечило популярність комп’ютерній ютерів Apple, і зробила новачка на ринку одним із законодавців моди.

Всі ми народжуємося з невгасаючим інтересом до того, що нас оточує. Наше ненаситне бажання дізнаватися нове, винаходити, досліджувати і вчитися варто того, щоб ми його підтримували і заохочували. Адже саме це і робить наше життя більш насиченою та цікавою.

«Наша інтуїція і цікавість — неймовірно потужний внутрішній компас, який допомагає нам знайти наш ікігай», — пишуть Гектор Гарсія і Франциск Міралес.

Подумайте, що ви могли б зробити такого, що було б для вас просто і доступно, але було б виразом вашого ікігай?

Знайдіть це, і займіться ним з усім запалом, який вам тільки доступний, адже вступаючи інакше, ви даремно витрачаєте тієї обмежений час, який вам відведено долею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України