Новини

Ігор Швайка: “Найближчим часом буде підготовлено дворічний план співпраці з Литвою”

Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час робочого візиту до Литовської Республіки зустрівся з міністром сільського господарства Литви проф. Вігіліюсом Юкною.

Під час зустрічі Ігор Швайка відзначив позитивну динаміку двосторонньої торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Литовською Республікою. Так, 2013 року, порівняно з попереднім роком, збільшилися показники товарообігу сільськогосподарської продукції майже на 30 млн доларів США.

Ігор Швайка також наголосив, що Україна зацікавлена ??у розширенні та збільшенні поставок сільськогосподарської продукції тваринництва, олії соняшникової, кондитерських виробів та молочної продукції. Міністр зазначив, що українська сторона високо цінує співпрацю з литовськими партнерами в рамках спільного плану дій на 2011-2013р. зі зміцнення співпраці між Мінагрополітики України та Міністерством сільського господарства Литовської Республіки. Також Ігор Швайка запропонував підготувати дворічний план співпраці між Україною та Литвою, який буде узгоджено протягом кількох найближчих місяців.

Одним із пріоритетних напрямів співпраці між країнами є вивчення досвіду Литовської Республіки, набутого у процесі приєднання до Европейського Союзу, за напрямами просування сільськогосподарської та харчової продукції на ринок ЕС, гармонізації законодавчої бази та національних стандартів якости, організації семінарів у царині поліпшення сільської інфраструктури. Також дуже цікавою є робота консультаційних центрів для фермерів, які вже працюють у Литві. Міністр зазначив, що необхідно перейняти цей досвід та запровадити його в Україні.

Зі свого боку міністр сільського господарства Литовської Республіки Вігіліюс Юкна висловив задоволення нинішнім рівнем розвитку двосторонньої співпраці, водночас зазначивши, що співпраця й надалі має поглиблюватися. І запропонував свою підтримку в науковій царині та у галузі залучення европейського капіталу.

На закінчення зустрічі міністр Ігор Швайка запросив литовську делегацію взяти участь у міжнародній виставці “Агро-2014”, яка відбудеться в Україні у червні поточного року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України