Ідея запрошення миротворців в Донбас з точки зору експерта

  Сьогодні спілкувалися з командиром батальйону “Миротворець” Aндрей Tетеруком, який був у складі миротворчого контингенту ООН в Косово про останню ідею запрошення миротворців в Донбас. Мені здається, що думки за / проти зараз другорядні, а для початку хоча б розібратися, що це таке і з чим його їдять. Тому вирішив поділитися з вами суттю розмови з компетентною у цих питаннях людиною.

1. Відмінність “миротворчого контингенту ООН” і “поліцейської місії ЄС”.

А) Озброєння. Поліцейська місія озброєна тільки стрілецькою зброєю та легкої бронетехнікою – джипами, БТР. Миротворчий контингент – танками, артилерією, вертольотами (повноцінні війська);

Б) Функції. Поліцейська місія може забезпечувати контроль за дотриманням режиму припинення вогню (замість / разом з ОБСЄ) та правопорядком, тобто поліцейські функції. Миротворчий контингент веде бойові дії з метою “примусу до миру”, встановлює демілітаризовану зону, при необхідності проводячи атакуючі дії. Грубо кажучи, миротворчий контингент не питає, чи можна йому відвідати Дебальцеве, а при необхідності бере і “відвідує” силою.

2. Процедура введення контингенту.

А) Рада подає заявку в ООН. ООН розглядає і приймає рішення про відправку / відмову. У разі позитивного рішення, спочатку відправляє місію оглядачів, які повинні оцінити ситуацію в зоні конфлікту, і визначити яку кількість контингенту / озброєння необхідно. Тільки потім вирушає контингент.

Б) Оскільки Росія є членом Радбезу ООН, вона може заблокувати дане рішення, спотворити його суть і т.д. На думку Тетерука, рішення може бути прийнято тільки у разі, якщо ООН, враховуючи очевидну залученість Росії в конфлікт, фактично – її статус як сторони конфлікту і агресора, усуне Росію від участі в підготовці контингенту, або в голосуванню по цьому питанню.

3. Практичне виконання. У Косово спочатку контингенту було дуже важко виконати поставлені завдання. Але з часом ці завдання поступово все таки виконуються. На даний момент, хоч і через багато років, але ситуація практично повністю стабілізована. Іноді кажуть, що “цим рішенням Україна визнає свою нездатність контролювати територію, справлятися з агресією і т.д.” Це догадки. Припинення війни все одно цінніше, і нічого “страшного” в запрошенні миротворців немає. Так, реакція на “блакитні каски” з боку ДНР / ЛНР і Росії може бути яка завгодно з урахуванням інформаційної війни і того факту, що в ДНР навряд чи взагалі розрізняють ООН і НАТО. Для них це все, як мені здається, “західна вояччина”. Але на те він і миротворчий контингент, що говорить не тільки “вмовляннями”, але й силою, і до такого готовий. Зазвичай, контингент складається з солдатів з десятків країн, і важко буде звинуватити, скажімо, пакистанців, що вони “натовці”. Хоча немає нічого неможливого для російської пропаганди.
Ну а з цим вже самі робіть висновки, добре це чи погано, реалістично чи ні.

Gosha Tikhy

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh