Техно

Японський зонд вийшов на орбіту Венери з п’ятирічним запізненням

З другої спроби японський космічний зонд Akatsuki («Ранкова зоря») вийшов на орбіту Венери 7 грудня 2015 року. В перша місія не вдалася через поломки.

Автоматична міжпланетна станція японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Akatsuki, призначена для вивчення Венери, була запущена 21 травня 2010 року з японського космодрому «Танегасіма». У грудні 2010 року апарат наблизився до Венери, проте маневр виходу на орбіту планети закінчився невдачею.

З’ясувалося, що причиною стала несправність клапана в одному з паливопроводів. Це викликало недостатнє живлення двигуна паливом, яке призвело до його передчасної зупинки. Траєкторія руху зонда була змінена, і він був направлений на іншу орбіту. Розглядаючи можливість його повторної відправки до Венери, фахівці на Землі змоделювали аналогічні несправності і навчилися виправляти їх у віддаленому режимі.

Запуск Akatsuki у 2010 році

Зонд, що рухався протягом минулих п’яти років по орбіті навколо Сонця, до моменту нового зближення з Венерою був визнаний працездатним. За повідомленням JAXA, 7 грудня 2015 року Akatsuki вдалося вийти на орбіту Венери. Протягом кількох найближчих днів буде вестися перевірка його подальших можливостей: спочатку апаратура була розрахована на 4 роки роботи, але зонд перебуває в польоті вже п’ять років. За цей час він піддавався впливу сонячної радіації, а його поверхня регулярно розігрівалася до 140 градусів. Все це могло негативно позначитися на важливих функціях станції.

Якщо виявиться, що потужностей Akatsuki все ж достатня, то протягом двох наступних років він буде обертатися навколо планети по еліпсоїдній орбіті, максимально наближаючись на 550 км і гранично віддаляючись на 300 тисяч км, збираючи дані про атмосферу. Зокрема, планується зрозуміти механізм формування ураганів і гігантських хмар з сірчаної кислоти. Астрофізики, втім, не виключають, що весь запланований обсяг робот може і не здійснитися через зношення обладнання.

Джерело: nat-geo.ru
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.