Японський зонд вийшов на орбіту Венери з п’ятирічним запізненням

З другої спроби японський космічний зонд Akatsuki («Ранкова зоря») вийшов на орбіту Венери 7 грудня 2015 року. В перша місія не вдалася через поломки.

Автоматична міжпланетна станція японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Akatsuki, призначена для вивчення Венери, була запущена 21 травня 2010 року з японського космодрому «Танегасіма». У грудні 2010 року апарат наблизився до Венери, проте маневр виходу на орбіту планети закінчився невдачею.

З’ясувалося, що причиною стала несправність клапана в одному з паливопроводів. Це викликало недостатнє живлення двигуна паливом, яке призвело до його передчасної зупинки. Траєкторія руху зонда була змінена, і він був направлений на іншу орбіту. Розглядаючи можливість його повторної відправки до Венери, фахівці на Землі змоделювали аналогічні несправності і навчилися виправляти їх у віддаленому режимі.

Запуск Akatsuki у 2010 році

Зонд, що рухався протягом минулих п’яти років по орбіті навколо Сонця, до моменту нового зближення з Венерою був визнаний працездатним. За повідомленням JAXA, 7 грудня 2015 року Akatsuki вдалося вийти на орбіту Венери. Протягом кількох найближчих днів буде вестися перевірка його подальших можливостей: спочатку апаратура була розрахована на 4 роки роботи, але зонд перебуває в польоті вже п’ять років. За цей час він піддавався впливу сонячної радіації, а його поверхня регулярно розігрівалася до 140 градусів. Все це могло негативно позначитися на важливих функціях станції.

Якщо виявиться, що потужностей Akatsuki все ж достатня, то протягом двох наступних років він буде обертатися навколо планети по еліпсоїдній орбіті, максимально наближаючись на 550 км і гранично віддаляючись на 300 тисяч км, збираючи дані про атмосферу. Зокрема, планується зрозуміти механізм формування ураганів і гігантських хмар з сірчаної кислоти. Астрофізики, втім, не виключають, що весь запланований обсяг робот може і не здійснитися через зношення обладнання.

Джерело: nat-geo.ru
Джерело

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh