Японські дослідники помітили глибоководне тремтіння і формування мікросейсмічних хвиль, пов’язаних із землетрусами. Про це вони розповіли на сторінках видання Science.
Вчені виділили хвилі, пов’язані з сейсмічною активністю земної кори. Одні з них первинні (Р-хвилі), а інші – вторинні (S-хвилі). Перший тип коливань швидко поширюється під землею, в повітрі і у водах світового океану. Вторинні хвилі, відомі як зсувні, навпаки, проникають виключно через тверді породи і швидко гаснуть. Проте цей тип коливань люди відчувають, перебуваючи в епіцентрі землетрусів.
Японці вирішили «вловити» вторинні хвилі на великій відстані. Для цього вони використовували близько двох сотень сейсмічних станцій на своїй території після «погодної бомби» (урагану поза тропічною зоною). В її результаті первинні коливання породжують сильне хвилювання на морських просторах, а вторинні – на дні. При комбінації різних станцій вченим все ж таки вдалося зафіксувати зсувні хвилі, ледве відчутні звичайними приладами. Ці хвилі пройшли від Гренландії в Атлантичному океані, до берегів Японії.
Таким чином, вчені знайшли можливість вивчати різні ділянки літосферних плит на різній відстані і передбачати виникнення підземних поштовхів, а завдяки “погоднім бомбам” встановити сейсмічну активність в Північній Атлантиці.