Авторські статтіНовини

Японські археологи знайшли найдавніші рибальські гачки

Японськими археологами знайдені найдавніші рибальські гачки. За підрахунками, виявлені снасті були виготовлені близько 23 тисяч років тому.

Намагаючись пристосуватися до морського оточення, населення планети майже 50 тисяч років тому мігрували на океанські острови. Незважаючи на це, про технології лову риби практично нічого не відомо. Тільки на території Нової Ірландії і в Східному Тиморі були виявлені докази рибальства і судноплавства в плейстоцені.

Археологи з університету Токіо з колегами з інших країн провели розкопки на острові Окінава (Рюкю, Японія). Тут заселення пройшло 35-30 тис. років тому. Під час розкопків було виявлено два збережених гачка в ідеальному стані. Одним з них навіть можна користуватися, а інший не був закінчений. Гачки зроблені з раковин морських молюсків. Приблизний вік снастей становив від 22 380 до 22 770 років. До такого висновку фахівці прийшли після проведення радіовуглецевого аналізу.

Знайдені раніше гачки в Східному Тиморі датуються періодом від 23 до 16 тисяч років, а снасті з Нової Ірландії – 20-18 тис. років тому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України