Авторські статтіЗдоров'я

Якщо вас часто мучити головний біль…

За статистикою, гострі порушення кровообігу в мозку є третьою за поширеністю причиною смертності та щорічно трапляються у 25 осіб з 10 тисяч.

Порушення мозкового кровообігу являє собою патологічний процес, який стає причиною утруднення циркуляції крові по судинах мозку. Така проблема загрожує різними серйозними наслідками, найважчими з яких можуть стати параліч і смерть.

Буває і так, що гострі форми можуть переходіті у хронічні, погіршуючи ситуацію ще більше. Які саме види порушень, і що варто робити, щоб їх уникнути, ми подали напругу у невролога, д. м. н, лікаря вищої категорії Інституту дитячої та дорослої неврології їм.Святителя Луки Сергія Гуляєва.

Сергій Олександрович, які є види порушення мозкового кровообігу, крім інсульту?

Сергій Гуляєв: В основному виділяють дві великі групи порушень мозкового кровообігу: ішемічні (виникають на тлі локальних відмирань ділянок головного мозку і виявляються осередковими неврологічними порушеннями — прим.ред.) і геморагічні (викликані крововиливами — прим.ред.). Будь-яке порушення мозкового кровообігу викликає розвиток необоротних реакцій у нервовій тканині. Альо нервова система володіє пластичністю, і після перенесеної катастрофи вона здатна до функціональної реабілітації, тобто відновлення.

— Як довго може розвиватися і зберігатися таке порушення, поки ситуація не перейде в критичну?

— Будь-яка ситуація з порушенням мозкового кровообігу критична і вимагає швидкого надання кваліфікованої медичної допомоги.

— Як можна швидко і точно розпізнати проблему? Можна переплутати симптоматику з іншими патологіями?

— Основними симптомами порушення мозкового кровообігу є симптоми порушення і випадіння функцій, що проявляються розвитком центральних (обумовлених вимиканням мозкових механізмів) паралічів. При розвитку геморагічних видів інсульту на перше місце можуть виходити симптоми подразнення нервової тканини і мозкових оболонок — це коли з’являється нестерпний головний біль, ригідність (підвищення тонусу — прим. ред.) потиличних м язів , світло – і фонобоязнь, а іноді і судоми.

Помилитися в діагностиці можна, тому оцінювати дану симптоматику може лише спеціально підготовлений фахівець, оскільки симптом — це тільки складова частина загальної клінічної картини захворювання.

— Як коригують ситуацію, і чи можна надати людині першу допомогу?

— Лікують порушення мозкового кровообігу лише лікарі і тільки в умовах спеціалізованого неврологічного стаціонару. Чим раніше пацієнт виявиться у лікаря, тим кращим буде результат захворювання при інших рівних факторах. Лікування інсульту тривалий, сам діагноз інсульту зберігається протягом року, коли найбільш великий ризик повторення катастрофи, а відновлення деколи вимагає багатьох років. Першу допомогу можна надати тільки так: викликати лікаря або максимально швидко доставити пацієнта до фахівця.

— Хто знаходиться в групі ризику? І чи можна якось попередити розвиток такої проблеми?

— На жаль, у сучасному суспільстві будь-яка людина пов’язаний з ризиком розвитку гострого порушення мозкового кровообігу. Раніше ця патологія відносно рідко зустрічалася у молодих жінок із збереженою репродуктивною функцією, оскільки жіночі статеві гормони володіють захисною функцією. Але в останні роки з-за зміни соціальної активності жінок розвиток інсульту стає рідкістю.

— Порушення мозкового кровообігу передаватися у спадок?

— Як правило, у спадщину передаються конституціональні фактори і порушення системи згортання крові, але це не означає, що у людини при інших рівних можливостях обов’язково розвинеться інсульт. Скоріше це обтяжливі фактори, але не більше. З іншого боку, в сім’ї можуть бути певні харчові пристрасті, певні поведінкові стереотипи, які можуть призводити до розвитку порушення мозкового кровообігу частіше, ніж генетичні чинники.

— Які є варіанти профілактики проблеми?

— Найчастіше ішемічний інсульт розвивається у пацієнтів старшого віку, в тієї годину як геморагічні варіанти інсульту — частка молодих і працездатних.

Для попередження даної проблеми необхідно стежити за своїм здоров ” ям, дотримувати рекомендації лікаря і унікати шкідливих впливів на організм, як наприклад, куріння, вживання алкоголю і т. д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh