У багатьох людей не діагностовано гіпотиреоз, але їх щитовидна залоза ослаблена. Це може призводити до різних проблем зі здоров’ям, наприклад, нервозності, втоми або хрипів в горлі.
У цій статті ми розповімо тобі про 7 простих способів зміцнити здоров’я щитовидної залози.
Твоя щитовидна залоза ослаблена?
Якщо ти не знаєш точно, в якому стані знаходиться твоя щитовидна залоза, тобі може стати в нагоді знання найпростіших симптомів гіпотиреозу або ослабленої щитовидної залози:
- різке коливання ваги і складності з схудненням
- сухість шкіри і волосся, ламкість нігтів
- зміни настрою
- втома
- хрипкий голос
- нервозність і неспокій
- запор
- постійний озноб
Це найбільш характерні симптоми, якими супроводжується ослабленість щитовидної залози. Також вона може супроводжуватися випаданням волосся на зовнішній частині брів.
Якщо ти страждаєш від деяких з цих симптомів, спробуй зміцнити свою щитовидну залозу з допомогою таких простих порад.
1. Віднови мінеральний баланс організму з допомогою водоростей
Основний поживний елемент, який потрібен для підтримки нашої щитовидної залози в нормі, — це йод. Щоб забезпечити достатню кількість йоду в організмі і при цьому не перевищити його норму, досить включити у свій раціон морські водорості.
Кращі водорості, які потрібно включати в свій раціон, — це ламінарія або комбу, які відмінно підходять для приготування страв з тушкованого м’яса і овочів.
Готуй їх хоча б протягом 20 хвилин, так як вони досить тверді.
Існує безліч вітамінних добавок на основі морських водоростей, але ми не рекомендуємо приймати їх без припису лікаря.
2. Виконуй вправи середньої інтенсивності
Люди з ослабленою щитовидною залозою часто випробовують втому і озноб із-за дуже повільного обміну речовин.
Щоб активізувати його і стимулювати організм в цілому, краще всього виконувати вправи середньої інтенсивності 2-3 рази в тиждень.
Занадто повільні вправи не дозволять нам досягти бажаного результату, тому ми рекомендуємо тобі віддавати перевагу коротким інтенсивним навантаженням, які змусять тебе глибоко дихати і стимулюють потовиділення.
3. Приймай холодний душ
Холодна вода — це ще один спосіб підтримувати щитовидну залозу в нормальному стані, так як вона дозволяє стимулювати організм, особливо у тих людей, які постійно мерзнуть.
Постарайся вводити зміни поступово. Перші рази приймай душ як зазвичай, але в останні кілька секунд включай холодну воду, облий ноги і поступово піднімайся вище.
Ти також можеш змінювати температуру води під час прийому душу.
4. Обирай необроблену їжу
Один з найбільш шкідливих факторів для щитовидної залози — це оброблені продукти, напівфабрикати або фаст-фуд. Це пов’язано з методом приготування, низькою якістю інгредієнтів і великою кількістю хімічних добавок.
Найбільше користі приносять натуральні екологічні продукти, які можна їсти сирими або готувати вдома.
Спробуй пити соки з фруктів і овочів, є салати, насіння і горіхи, бобові і т. д.
5. Уникай контактів з токсичними речовинами
Токсини послаблюють імунну систему в деяких частинах організму, особливо, щитовидну залозу.
Крім шкідливих продуктів харчування, які ми згадали вище, токсини також містяться в миючих засобах і косметиці, електромагнітних хвилях технічного обладнання, тютюні, забрудненій води і повітрі і т. д.
Постарайся дотримуватися максимально здорового та екологічного способу життя, віддаючи перевагу корисним продуктам і їзди поза місто так часто, як можеш.
6. Відкрий для себе прянощі
Додаючи різні пікантні прянощі в наші продукти харчування, ми підтримуємо своє здоров’я, особливо це стосується імбиру і кайенского перцю.
Почни з додавання невеликих пучків прянощів в рагу, супи і настої, щоб привчити шлунок, і поступово збільшуй їх кількість.
Ці спеції допоможуть нам активізувати щитовидну залозу, скинути вагу і позбутися від зайвих калорій.
7. Бережі горло
Щитовидна залоза розташована в центрі шиї — в гортані, і ця частина нашого тіла відповідає за наш голос. З психологічної точки зору, вона допомагає нам виражати наші почуття.
Щоб зміцнити здоров’я щитовидної залози, спробуй практикувати розслаблення або медитацію, співаючи звук «е».
Там же знаходиться горлова чакра. Щоб стимулювати її, уяви, що від твоєї шиї розходиться коло світла, коли ти повертаєш голову за годинниковою стрілкою.