Життя

Які прийоми використовують пасивно-агресивні люди, щоб забратися вам під шкіру

І як їм протистояти.

Чи вам доводилося опинятися в ситуації, коли хтось погоджується зробити по-вашому, тільки для того, щоб потім порушити ваші плани і зробити все можливе заради вашої невдачі? Така поведінка називається пасивно-агресивним. Це вираз негативних емоцій, образи і гніву в стриманій формі. Воно супроводжується тонкими коментарями і вчинками, показують незгоду або незадоволеність людини з наміченим планом дій.

На жаль, всі ми так чи інакше маємо справу з пасивно-агресивною поведінкою. Воно може бути у колеги по роботі, завжди готового на щось поскаржитись. Або у незадоволених працівників сфери послуг. Навіть вдома у вашого партнера або дитини (зокрема, якщо у них був поганий день).

Але як можна визначити пасивно-агресивний настрій в реальному житті? І як дати відсіч такому ставленню?

Отже, кілька проявів пасивно-агресивної поведінки:

1. Бойкот

Домовившись зробити щось певним чином, людина починає унікати вас. Коли ви намагаєтеся поговорити з ним, він небагатослівний, дає короткі відповіді і відмовляється брати участь в тему розмови або надає холодний прийом.

2. Похмурий вигляд

Всі ми спостерігали подібне за дітьми, але дорослі не виняток. Якщо людина не отримує бажаного, вона починає турбуватися і злитися, позбавляючи гарного настрою будь-яке місце, де він з’єднання являється.

3. Забудькуватість

Спочатку людина згоден допомогти вам з виконанням завдання, а потім просто нічого не робить. Він посилається на ті, що «забув», але насправді навіть не думав допомагати. Або ж він просто тягне час до тих пір, поки ви (або хтось інший) не зробите самі.

Читайте також: 6 ознак того, що вами маніпулюють

4. Непродуктивність

Замість того, щоб відмовитися від виконання завдання, ця людина займається ним, але робить це дуже недбало і не прикладає особливих зусиль. Зовні він демонструє свою підтримку, але невідповідність результатів роботи очікуванням показує його реальні наміри.

5. Шпильки

Такі люди вдаються до неоднозначних жартів і сарказму, тім самим зазнаючи і підриваючи вашу самооцінку або просто бажаючи попсувати вам нерві. Ці особини намагаються вести себе двозначно, але чудово розуміють, що роблять.

Як дати відсіч

Як правило, ці люди будуть заперечувати наявність проблеми. Вони можуть посилатися на незнання або взагалі відмовлятися визнавати своє почуття злості чи негативність. В інших випадках людина, регулярно прибегающий до токсичного поведінки, навіть не розуміє того, що робить, однак від цього його слова і вчинки не менш неприємні.

Як ефективно протистояти пасивно-агресивного людині?

Оскільки він відмовляється брати під контроль свої негативні почуття, ви повинні допомогти йому це зробити.

Психотерапевт Сігне Уїтсон пише: «Це зовсім не зарозуміла, що викликає гнів або змушує визнати свою помилку авторитарна тактика. Це навик спокійного і розсудливого вербального реагування, за допомогою якого людина делікатно, але відкрито ділиться своїми міркуваннями щодо проведення іншої людини».

Простіше кажучи, ви хочете поговорити з людиною і з’єднання з’ясувати причину виниклої проблеми.

Для цього ви повинні чітко і ясно донести до нього свої почуття та очікування. Якщо здається, що ви знаєте причину чужої агресії, запитайте, чи праві ви в своїх здогадах. Якщо відповідь негативна, повірте людині на слово, але спробуйте продовжити розмову. Якщо це доречно, зробіть перший крок і вибачтеся за все, чим могли образити, запитавши, як ви можете виправити становище.

Як правило, ваш щирий інтерес змусить співрозмовника змінити свою поведінку. Виявивши проблему, ви виробите рішення, яке підійде кожному з вас.

Дотримуйтесь запропонованих порад, ви швидко змусите почуття працювати не проти вас, а на вас.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України