Авторські статтіЗдоров'я

Яким має бути тиск у вашому віці? Поради щодо нормалізації

Артеріальний тиск — показник суто індивідуальний і залежить від багатьох факторів. І, тим не менш, існує певна узагальнена медична норма. Саме тому відхилення від прийнятих показників дозволяють лікарю запідозрити збої в роботі систем організму. Однак показники змінюються в залежності від часу доби і від віці людини.

Нормальний тиск у дорослої людини потрібно визначати тільки в стані спокою, оскільки будь-які навантаження (фізичні, так і емоційні) справляють на його показники величезний вплив. Організм людини самостійно контролює тиск, і при помірному навантаженні його показники піднімаються приблизно на 20 мм. рт.ст. Це пояснюється тим, що задіяні в роботі м’язи та органи вимагають більш якісного кровопостачання.

За інформацією «Нового довідника необхідних знань» нормальний тиск у новонароджених 70 мм. рт.ст. Нормальний тиск у дитини, якій виповнився рік: у хлопчиків — 96/66 (верхнє/нижнє), у дівчаток — 95/65.

Нормальний тиск у дитини 10 років: 103/69 у хлопчиків і 103/70 у дівчаток.

Нормальний тиск у молодих людей 20-ти років: у юнаків — 123/76, у дівчат — 116/72.

Нормальний тиск для тих, кому близько 30-ти років: у чоловіків — 126/79, у молодих жінок — 120/75.

У людини середнього віку: у 40-річних чоловіків 129/81, у 40-річних жінок 127/80.

Для п’ятдесятирічних чоловіків і жінок: Нормальним вважається тиск у чоловіків 135/83 і у жінок 137/84.

Для людей літнього віку:

Нормальним вважається таке тиск: для 60-річних чоловіків 142/85, для жінок того ж віку 144/85.

Для літніх людей, яким виповнилося 70 років: нормальним вважається тиск 145/82 для чоловіків і 159/85 для жінок. Який нормальний тиск у людини старого або престарілого? Для 80-ти літніх людей тиск 147/82 і 157/83 для чоловіків і жінок відповідно вважається нормальним. Для девяностолітніхх дідусів нормальним тиском вважається 145/78, а для бабусь того ж віку — 150/79 мм. рт. ст. Артеріальний тиск складається з двох цифр, верхня цифра — це нирковий тиск, нижня цифра — сердечний.

Як виміряти тиск?

Для вимірювання артеріального тиску існує особливий прилад — тонометр. В домашніх умовах найзручніше користуватися автоматичним або напівавтоматичним пристроєм.

Щоб отримати правильні результати, необхідно дотримувати наступні рекомендації:

  • перед вимірюванням тиску потрібно повністю виключити фізичне навантаження;
  • куріння заборонено;
  • вимірювання артеріального тиску відразу після їжі також дасть невірні результати;
  • вимірюють тиск, сидячи на зручному стільці;
  • у спини повинна бути опора;
  • рука, на якій проводять вимірювання, повинна бути розташована на рівні серця, тобто тиск міряють сидячи за столом;
  • при вимірюванні тиску потрібно зберігати нерухомість і не розмовляти;
  • показники знімають з обох рук (інтервал виміру 10 хвилин)

Що робити в тому випадку, якщо тиск високий (допомога):

1. Потрібно налити в таз або відро гарячу воду з температурою 37-40°С і занурити у воду ноги. Поки вода остигає — це позику близько 20 хвилин — тиск знизитися на 15-20 мм. Якщо у людини спостерігається варикозне розширення вен на ногах, можна в воду опускати лікті рук.

2. Насіння кропу знижує тиск. Потрібно запарити окропом, взявши 2 ст. ложки на 0,5 л окропу, пити по 1-2 чайні ложки при тиску до 200 мм і по 3-4 ч. л. при більш високому тиску.

3. У кефір потрібно додати 1 ч. л. кориці, пити цей напій по 1-му склянці протягом 3-х місяців. Тиск повинен стабілізуватися.

Є один дуже простий і неймовірно ефективний рецепт народної медицини, який допоможе привести артеріальний тиск в норму, ну як мінімум на пару років. І до того ж він не коштує ні копійки. Отже складу відвару: візьміть 5 столових ложок хвої сосни, 2 ст ложки плодів шипшини і 2 ст ложки цибульного лушпиння. Залийте все це 1 літром холодної води, доведіть до кипіння і варіть на малому вогні під кришкою 10 хвилин. Дайте настоятися і процідити. Можна додати трохи води. Випивати все це за 2 дні. Курс такого лікування — 4 місяці.

Поліпшення може настати вже через 5 днів — підуть головні болі, а через місяць можете пробувати поступово скасовувати гіпотензивні препарати. Стілець стані регулярним — значити, відбувається ще й очищення кишечника і печінки.

Цей відвар має иммуноукрепляющими властивостями, є профілактичним засобом проти грипу. Володіє хорошим сечогінним дією. Допоможе при хворобливій кровоточивості ясен

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України