Ця інформація, передусім, для тих, хто планує приїхати в Італію на роботу.
Щоб знайти в Італії кваліфіковану, легальну і добре оплачувану працю треба знати мову. Це просте правило дуже часто ігнорують шукачі щастя за кордоном. Безперечно, оволодіти італійською простіше, перебуваючи у мовному середовищі, адаптація в новій країні буде набагато легшою у тих, хто має достатній запас слів та розуміння мови.
Зауважимо, що дипломи, здобуті в Україні, навіть європейського зразку, в Італії не визнаються. Як мінімум, документ про освіту потрібно нострифікувати в італійському посольстві у Києві, затвердити (хоча б частину предметів) у міністерстві освіти Італі, а далі доздати академічну різницю.
Якщо ж ви не претендуєте на фахову роботу і плануєте працювати “без мови”, або з мінімальним її знанням, Італія запропонує невеликий перелік вакансій.
Читайте також: 10 фактів із життя в Італії, які можуть здатися вам дуже незвичними
Ким працювати в Італії?
Для чоловіків актуальними є такі професії:
• будівельник;
• збирач урожаю;
• робітник сільського господарства;
• домашній працівник.
Для жінок Італія пропонує наступні вакансії:
• посудомийка;
• прибиральниця в громадських місцях або в приватному будинку. Робота може бути погодинна, чи так звана «фіса» тобто коли працівниця живе у домі роботодавців.
• доглядальниця літніх та тяжко хворих людей (ця робота може бути як цілодобовою «фіса», або на денний/нічний час);
• догляд за дітьми (молоді жінки можуть претендувати на таку роботу, із перспективою швидкого опанування мовою;
• аніматор, танцівниця, покоївка (така робота до душі не усім, і може бути дотичною до сексуальної експлуатації);
• збирачка урожаю.
Читайте також: Центри у Римі та провінції де іноземці можуть отримати безкоштовні послуги з імміграції
Варто відмітити, що для українці можуть працювати в Італії посезонно. Дозвіл на проживання такої роботи видаються на термін від 9 місяців до 2 років. З нею можна працювати у сфері сільськогосподарському та туристичному бізнесі (на пляжах, у готелях та ресторанах, збирати урожай). Запит на приїзд сезонних працівників подає працедавець, зацікавлений в залученні робочої сили з-за кордону. Знайти такого роботодавця можна лише через знайомих та друзів.
На яку платню сподіватися?
Незважаючи на існування законів, що регулюють розмір зарплати у кожному секторі господарства, єдиних ставок оплати праці в Італії немає. Багато залежить від щедрості хазяїна і удачі. Досвід показує, що в південній частині країни платять менше і вимагають менше. А на півночі, де закони діють значно сильніше, працедавці вимагають знання мови, дозвіл на роботу та проживання.
Робота по догляду за дітьми або літніми людьми, найчастіше передбачає спільне проживання та харчування. Це допомагає значно зекономити, але й значно обмежує волю працівника. Вам запропонують (приблизно) – від 300 до 800 євро в місяць. Якщо ж мовний бар’єр відсутній, то за аналогічну роботу можна отримувати вже у межах 1000 євро в місяць ( у північних регіонах країни).