Здоров'я

Як заповнити нестачу серотоніну: гормону радості і щастя

Радість буває різною. Є радість спокійна і світла, що дарує нам прозоре щастя, а є радість буйна, бурхлива, переповнена задоволеннями і ейфорією. Так от, ці дві різні радості роблять два різних гормону. Нестримна радість і ейфорія — це гормон дофамін. Радість світла і спокійна — це гормон серотонін.

Уточнимо: спочатку серотонін — це не гормон, а нейромедіатор головного мозку, тобто речовина, що передає імпульси мозку між нервовими клітинами. У гормон ж він перетворюється, тільки коли потрапляє в кров.

Де міститься серотонін?

Серотонін присутній у багатьох внутрішніх органах (кишках, м язах, серцево-судинної системи і т. д.), але велика його частина міститься саме в мозку, де він впливає на роботу клітин і передає інформацію з однієї частини мозку в іншу. Серотонін регулює роботу клітин, які відповідають за настрій людини, пам’ять, соціальна поведінка, інтимне бажання, працездатність, концентрацію уваги і т. д.

Якщо шлюб серотоніну в мозку, симптоми цього — поганий настрій, підвищена тривожність, занепад сил, неуважність, відсутність інтересу до протилежної статі, депресія, в тому числі у найгірших формах. Брак серотоніну відповідає і за ті випадки, коли ми не можемо викинути предмет обожнювання з своєї голови, або, як варіант, не можемо позбутися нав’язливих або страшних думок.

Психологам дуже корисно знати, що не всі психологічні проблеми вирішуються розмовами, іноді потрібно у клієнта поправити його внутрішню хімію…

Дійсно, якщо у людини підвищити рівень серотоніну, у нього зникає депресія, він перестає циклиться на неприємних переживаннях, і на місце проблем швидко приходять гарний настрій, радість життя, прилив сил і бадьорості, активність, потяг до протилежної статі. Таким чином, можна сказати, що серотонін — антидепресант, що проганяє депресію і робить життя людини радісною і щасливою.

Як підвищити у собі рівень серотоніну?

Найпростіше і доступне — бути частіше на світлі, під яскравими променями сонця, або хоча б вдома влаштувати краще висвітлення. Якщо пара додаткових яскравих лампочок приберуть від вас депресивні думки — напевно, воно того варте.

Друга, більш дешевий засіб — це почати стежити за своєю поставою. Зігнута спина і сутулість викликає зниження рівня серотоніну і практично автоматично призводить до появи у кого почуття почуття сорому, у кого — почуття провини. А вісь пряма постава викликає підвищення рівня серотоніну, підвищує самооцінку і настрій.

Третє засіб для підвищення рівня серотоніну — є ті продукти, які будуть виробляти вам серотонін. Цікаво, що серотонін як такої в продуктах відсутня. У продуктах міститься інше — амінокислота триптофан, з якої в організмі виробляється серотонін.

Рекордсменом за вмістом триптофану є твердий сир. Трохи менше триптофану міститься в плавленому сирі. Далі йдуть нежирне м’ясо, курячі яйця, сочевиця. Також велика кількість триптофану міститься в грибах, квасолі, сирі, пшоні та гречці.

Також, якщо в організмі низький рівень серотоніну, Вам необхідні вітаміни групи В. Вони містяться в печінці, гречці, вівсянці, салатних листках і квасолі. Ще Вам потрібні продукти, що містять магній (він теж сприяє виробленню серотоніну). Це рис, чорнослив, курага, висівки, морська капуста. Щоб підняти рівень серотоніну, їжте також банани, діню, фініки, гарбуз, апельсини.

Крім правильного харчування, існують й інші джерела серотоніну. Підвищити серотонін допомагає фізична активність. Приділяйте хоча б 20 хвилин на день для вправ або зайняти будь-яким видом спорту (біг, плавання, танці і т. д.), і незабаром ви піднімете собі настрій і відчуєте себе набагато краще. Не можете займатися спортом — хоча б ходіть пішки.

Фізичну активність доповнюйте хорошим сном: для вироблення серотоніну необхідно висипатися. Свіже повітря (і ще раз — сонце!) так само допоможуть підвищити рівень серотоніну. Більше спілкуйтеся з друзями і приємними вам людьми, займайтеся улюбленою справою або хобі, слухайте улюблену музику, доставляйте собі більше приємних хвилин — це безперечно допоможе.

Важливо! Причинно-наслідковий зв’язок між кількістю серотоніну в організмі і настроєм «двостороння»: якщо зростає рівень цієї речовини, створюється добрий настрій, якщо з’являється гарний настрій — починає вироблятися серотонін

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.