Життя

Як у нашому житті з’являються борги

«Ми витрачаємо гроші, яких у нас немає, на речі, які нам не потрібні, щоб справити враження на людей, до яких нам немає справи»

Как в нашей жизни появляются долги

Як у нашому житті з’являються борги? І що робити, опинившись в такій ситуації?

Питання актуальні для багатьох. Якщо говорити узагальнено, то наявність боргів означає, що ми оплатили якісь свої потреби, не встигнувши заробити на них. Причиною цього може бути зменшення доходів, що не рідкість в момент кризи, або підвищення витрат. Тобто доходи зменшилися, а витрати залишилися колишніми. Або виникла необхідність у чомусь, ми позичили гроші, а про зростання доходу не подбали.

У такий момент варто зупинитися і переоцінити своє життя, щоб знайте шлях з утвореної «ями». І справа навіть не стільки в боргові (сам по собі кредит може зіграти і позитивну роль у вашому житті), а в почутті недостатності та інших негативних емоціях навколо боргу, які тільки погіршують ситуацію в навколишньому вас просторі.

І тут добре діяти на 2 рівнях – зовнішньому та внутрішньому.

  • Зовнішній рівень

На зовнішньому рівні можливо настав час змінити вид діяльності, і саме життя підштовхує вас до цього. Звичайно, стабільність – це добре, але вона сильно гальмує нашу креативність. І це підходящий момент для того, щоб включити творчу думку і помітити нарешті нові рішення, які ми перестаємо бачити в рутині буднів.

  • Внутрішній рівень

Це ваші почуття в цій ситуації по відношенню до обов’язку, до себе як до боржника і вашим кредиторам. Якщо ви здатні прийняти почуття, що виникають у вас з цього приводу, серед яких може бути багато негативу: злість, смуток, відчай, розчарування і т. д., якщо ви не блокуєте їх, дозволяєте їм просто бути, то тим самим ви довіряєте життя і того, що відбувається. А це означає, що вам буде простіше знайти рішення, яке може виявитися несподіваним, хоч і лежить на самій поверхні.

Таким рішенням може стати прийняття неприємного факту, що зараз і в найближчому майбутньому ви просто не можете повернути борг, і чесне визнання у цьому перед кредитором. Це може стати першим кроком на шляху до вирішення ситуації, знявши напругу у відносинах.

Якщо ж ви будете продовжувати чіплятися за ідеалізацію собі і цілі, постійний стрес вам гарантований. Гроші для повернення боргу в такій ситуації заробляються дуже погано.

Комусь, можливо, доведеться прийняти, що він вперше опинився в становищі людини, що потребує допомоги, і може дозволити собі просто попросити про цієї самої допомоги.

   Використайте це як можливість поглянути на своє життя під іншим кутом, зокрема, на свої звички в витратах грошуй. Поглянувши уважніше на свої витрати, ви можете виявити, що багато з них відбуваються за звичкою, а не по необхідності. І, отже, ви спокійно можете відмовитися від них, відкривши місце для чогось нового.

Буває і так, що ми надаємо допомогу комусь, не володіючи при цьому достатніми ресурсами, і таким чином самі заганяємо себе в кут. У такій ситуації, як правило, якщо ви відмовляєте в допомозі, то у людини з’являється нове джерело.

   Якщо розглядати гроші як енергію, борги означають, що у вас йде енергетичний перевитрата. Причому ви можете витрачати енергію в іншому еквіваленті – у вигляді уваги, часу і сил, а це буде позначатися на фінансовій сфері.

По суті борги – це сигнал про те, що ви не помічаєте у себе всередині.

Наприклад, надмірне почуття обов’язку перед батьками, дітьми, друзями, змушує вас перевитрачати свої ресурси, нерідко стає причиною негативних фінансових наслідків.

У такій ситуації дуже добре працює подяка – згадайте ситуацію, коли у вас з’явилося відчуття, і подякуйте тому, перед ким ви відчуваєте себе в боргу. Така щира подяка, навіть якщо у вас немає можливості зустрітися з людиною, працює чудово.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України