Отже, настав ранок: вчорашній вечір був нерозумним і божевільним, тому піднятися з ліжка тепер складніше, ніж видертися з глибокого льоху. Чим ви можете собі вилікувати в такій сумній ситуації?
Типова симптоматика похмілля – нудота, світлочутливість, мігрень, м язовий біль, кишковий розлад – це результат змін у вашому організмі внаслідок впливу токсичних речовин з алкоголю. Тому люди намагаються лікуватися підручними «ліки». Насамперед, коли ви приходите в собі вранці з важкої головою, намагайтеся поповнити організм поживними речовинами і рідиною. Вони виведуть токсини і знизять негативну реакцію тіла на влитий у нього алкоголь.
Рідина, яка допомагає
1. Вода. Будь-який алкоголь – це сечогінний, що означає, що він виштовхує рідину з вашого тіла. Коли рідини практично не залишається, тіло буде «витягувати» воду з самого собі. Заправляйте собі водою, щоб «зволожити» організм.
2. Спортивні напої або кокосова вода. Спортивні напої не самі корисні для здоров’я, альо смороду можуть зняти симптоми похмілля завдяки парочці електролітів, що містяться в них. А вісь в кокосової води присутня з півдесятка електролітів, що відновлюють ваше змучене тіло.
3. Чай з м ” яті або імбиру. Трав’яний яні чаї – відмінний заспокійливий засіб. Імбирний і м’яка ятний напої, наприклад, усувають нудоту і знімають неприємні відчуття в шлунку і кишечнику.
4. Фруктовий сік. Щоб запустити відновний процес, випийте чашку журавлинового або яблучного соку. Фруктоза надає організму енергії, плюс вітаміни і додаткова рідина для гідратації.
5. Розсіл. Це класичне народний засіб дійсно працює! Кисла рідина складається з оцту, води і солі, які заправляють тіло натрієм. Ви навіть можете випити буквально 50 м перед п’янкою, а потім 50-100 г на наступний ранок.
6. Кава. Пробудження з нульовою енергією означає, що настав час прийняти чашечку смачної кави, але небагато. Комбінація кофеїну і таблетки аспірину допоможуть вам у боротьбі з похмільним синдромом.
Продукти, які допомагають
1. Яйця. У них багато амінокислот: наприклад, таурин і цистеїн. Таурин підтримує печінкову функцію, а цистеїн б ‘ ється з ацетальдегідом або причиною страшної головного болю.
2. Фініки, банани, листова зелень. В них міститься калій, потужний електроліт, якого вранці не вистачає в організмі через сечогінної дії будь-якого алкоголю. Зробіть собі салат з натуральним йогуртом і змішайте все це ефективний похмільний коктейль.
3. Курячий суп. Це може бути не сама звичайна їжа для похмілля, альо миска супу відновить вам рівень натрію в організмі. А в курячому м ясі ще містить амінокислоти для підтримки печінки.
4. Місо. Навряд чи вас з ранку потягне на суші, але японська їжа все ж корисна. Цей суп – шикарне ранкове ліки. Рідина відновлює натрій, а паста з бобів і зернових сприяє травленню.
5. Крекери, тості з крапелькою меду. Крекери нерідко «перевантажені» консервантами, тому підберіть більш корисний варіант, скажімо, з цільної пшениці. Це м’яка які вуглеводи, які підвищують рівень цукру, не турбуючи шлунок. Ну і зверху трохи рідкого меду для додання собі енергії.
6. Вівсянка. Це суперваріант для відновлювального процесу. В тарілці теплою вівсянки є багато необхідних поживних речовин. Плюс вона нейтралізує кислоти та підвищує рівень цукру в крові.
Продукти і напої, яких слід уникати
1. Жирна їжа. Це не дуже вдала ідея. Жирна їжа швидше захищає від сп’яніння, ніж виліковує похмілля. Крім того, вона буде дратувати з ранку шлунок і не дасть йому повноцінно запрацювати.
2. Алкоголь. Не здумайте слідувати правилу «клин клином вибивають». Алкоголь з ранку не є рішенням похмілля. Він ненадовго полегшить стан, але потім все почнеться заново.
3. Апельсиновий сік. Кислий цитрусовий сік (апельсин, грейпфрут) буде тільки дратувати і без того хворий шлунок. Томатного соку теж краще уникати через його кислотності. І, звичайно, ніякої «Кривавої Мері» на сніданок!