Червоний гід Мішлен, іноді також згадується як «Червоний путівник» — найбільш відомий і впливовий з ресторанних рейтингів на даний момент. Критерії присудження рейтингу становлять комерційну таємницю компанії «Мішлен» і не є надбанням громадськості, проте відомий головний критерій — кухня. В гіді не розглядаються «модні» заклади і ресторани без авторської кухні, тобто без шеф-кухаря. Одна зірка означає дуже хороший ресторан у своїй категорії. Дві зірки – відмінна кухня, заради ресторану є сенс зробити невеликий відступ від маршруту. Три зірки – чудова робота шеф-кухаря, є сенс зробити окрему подорож сюди.
Незважаючи на те, що з точки зору гіда, атмосфера, обслуговування, інтер’єр і цінова ніша вторинні по відношенню до страв, сьогодні ми вирішили показати, як виглядають деякі ресторани-володарі трьох зірок Мішлен.
1. Бельгія, Крейсхаутем, ресторан «Hof van Cleve»
Бельгійський ресторан «Hof van Cleve» виконаний в стилі невеликого фермерського будиночка, зовнішній і внутрішній інтер’єр якого досить аскетичний. Першу зірку Мішлен ресторан отримав в 1994 році, а вже в 2005-му удостоївся найвищої нагороди, 3-х зірок.
2. Італія, Флоренція, Enoteca Pinchiorri
Італійський ресторан “Enoteca Pinchiorri” – єдиний в країні володар трьох зірок Мішлен. Його шеф-кухарем є жінка, Анні Феольде. “Enoteca Pinchiorri” спеціалізується на стравах італійської і французької кухонь.
3. Іспанія, Жирона, El Celler de Can Roca
Іспанський ресторан братів Року “El Celler de Can Roca” має скляні стіни, а їжа, що подається тут, одночасно фермерська і індустріальна. Ресторан спеціалізується на традиційній іспанської та, так званої, молекулярної кухні. “El Celler de Can Roca” має три мішленівські зірки і двічі, в 2013 і 2015 рр., завоював перше місце в престижному рейтингу The world’s 50 Best Restaurants.
4. Великобританія, Лондон, Ресторан Гордона Рамзі
Ресторан Гордона Рамзі зміг домогтися нагороди в три зірки всього за три роки. Це перший в Лондоні ресторан, який удостоївся такої кількості зірок. Зараз в імперії Рамзі 10 ресторанів, які в цілому володіють 16 мішленівськими зірками. Інтер’єр ресторану простий. Тут виконані три “натуральних” закону дизайну: натуральні матеріали – дерево і шкіра; натуральні кольори – світло-коричневий, бежевий і білий; натуральне освітлення – дуже широкі вікна.
5. Франція, Париж, Pavillon Ledoyen
Pavillon Ledoyen – один з найстаріших ресторанів Парижа, відкритий П’єром Ледуайеном в 1792 році. За легендою тут зустрічалися Наполеон і Жозефіна. Принцип роботи шеф-кухаря ресторану Яника Алено, якому повністю відповідає інтер’єр закладу, — відображення історичного і заворожливого Парижа.
6. Нідерланди, Зволле, De Librije
Ресторан De Librije до загального здивування отримав першу зірку в рік свого відкриття (1992-й) і до 2004 року ставши повноцінним володарем найвищої нагороди Мішлен. Заклад розташований у приміщенні бібліотеки домініканського монастиря 16 століття. Тут по-домашньому затишно, і дворецькі відвозять гостей на двох човнах, які були названі в честь дітей шеф-кухаря, до ресторану і назад.
7. Швейцарія, Фюрстенау, Schloss Schauenstein
Ресторан Schloss Schauenstein розташувався в будівлі XII століття, зберігши в її декорі місцеві та історичні традиції гірської Швейцарії. Заклад являє собою невеликий зал, що вміщає всього 16 гостей в обід і 26 на вечерю, саме тому бронювати місце доводитися за кілька місяців вперед.