Техно

«Як тобі таке, Ілон Маск?» – 24-річний технар створив прилад для читання думок

На відміну від Neuralink, прилад не вимагає операції і повністю портативний.

Геніальна розробка називається AlterEgo, вона фіксує нейром’язові сигнали і ґрунтуючись на отриманих даних, розуміє про що думає користувач. Розробив прилад для читання думок 24-річний Арнава Капура з Массачусетського технологічного інституту. Метою даної розробки було управління електронікою за допомогою пристрою, що зчитує думки. Динний прилад буде вельми корисним для хворих людей, які мають труднощі з пересуванням або проблеми з орієнтацією в просторі.

Пристрій буде зчитувати дані, коли користувач розмовляє сам з собою або думає, після чого прилад відповідає через навушник. У AlterEgo встановлений спеціально розроблений ШІ, який зможе проаналізувати всі отримані дані і зробити гідний результат. На даний момент ІІ працює трохи повільно, але ведуться роботи для усунення таких недоліків.

Студент планує своїм винаходом допомогти людям з обмеженими комунікаційними можливостями, які не можуть нормально контактувати і спілкуватися з людьми. На даний момент прилад тестується на хворих Бостонської лікарні та реабілітаційних центрах. Таким чином юний дослідник створив прилад, який полегшить частку хворих.

Раніше про розробка подібного пристрою повідомляла компанія Ілона Маска Neuralink, однак їх пристрою дещо відрізняється. Для технології Neuralink необхідна операція для імплантації найтонших нейронних ниток, щоб встановити зв’язок між людиною і комп’ютером, коли AlterEgo повністю портативний.

«Як тобі таке, Ілон Маск?» поки багато хто побоюється операції, а система добре працює тільки на папері, юний технар вже створив і активно тестує своє пристосування.

Експерти вважають, що з розвитком технологій зчитувальні роботу головного мозку з’являються ризики використання приладів для інших цілей. Однією з ключових цілей для держави може стати можливість зчитувати думки підозрюваного при допиті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України