Авторські статті

Московський патріархат втратить будь-які підстави називатися православним, накладаючи анафему на Вселенського патріарха – історик

РПЦ заявила, що Вселенський патріарх перетнув ” червону межу і РПЦ розірве євхаристійне спілкування з Вселенською Патріархією. УПЦ МП пішла ще далі і заявила, що зняття анафеми з патріарха Філарета і митрополита Макарія – неканонічне і висловила бажання накласти анафему на самого Вселенського патріарха Варфоломія. Це означає, що як тільки всі ці наміри будуть реалізовані, Російська православна церква перестане бути православною церквою. Церквою РПЦ за фактом не є і ніколи нею не була. Московський патріархат – типова розкольницька освіта, запровадження царем Іваном Грозним. Суєта навколо автокефалії України відкрила дивовижний факт – Томосу Вселенського патріарха Московська церква не має і ніколи не мала. Тобто церквою вона бути не може. Про це у своєму блозі пише блогер, історик Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, що так уже повелося, що не можна бути праволавним, не пов’язаних з Константинополем. Православна церква, власне, виникла через зникнення Єрусалимського патріархату і розколу між двома уламками Римської імперії – Константинополем і Римом. Знамените московське «Москва – третій Рим, а четвертому не бувати» – пов’язане саме з цим. Це претензія на третій центр істинного християнства після Риму і Константинополя. Але це – слова, а справи такі, що за фактом Московський патріархат – розкольники, визнані Константинополем на пташиних правах.

За словами історика, після розриву євхаристійного спілкування з Константинополем, і тим більше – анафеми Вселенському патріарху, то процес буде завершень до кінця. Московський патріархат втратить будь-які підстави називатися православним. Не можна бути католиком, не визнаючи верховну волю Риму. Не можна бути православним, накладаючи анафему на Вселенського патріарха.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.