Здоров'я

Як синхронізувати обидві півкулі свого мозку? Рада нейробіолога на кожен день

Вам знадобиться всього 4 хвилини!

Вам знайомі моменти, коли все йде просто ідеально? Хіба вам би не хотілося відчувати як можна більше таких миттєвостей? Тільки уявіть, що ви щодня могли б робити щось таке, що відразу ж:

  • збільшує вашу внутрішню силу,
  • рятує вас від стресу і напруги,
  • поліпшує мислення змушує обидві півкулі мозку працювати спільно),
  • заспокоює розум,
  • наповнює тіло енергією.

А тепер уявіть, що для отримання цих результатів вам необхідно витрачати всього кілька хвилин в день, без прив’язки до якого-небудь місця.

Це можливо. Мова йде про вправі під назвою «перехресні рухи».

Нейробіологи вже давно помітили, що перехресні рухи тіла допомагають налагодити зв’язок і скоординувати роботу лівого і правого півкуль людського мозку. Це дуже важливо, адже чим тісніше між ними взаємозв’зв’язок, тим краще ви справляєтеся зі стоїть перед вами завданням.

Суть перехресних рухів полягає в їх різноспрямованості, коли ви рухаєте різними частинами тіла в протилежні сторони (повзання, ходіння або плавання). При цьому протилежні частини вашого тіла працюють спільно (наприклад, координація роботи правої руки і лівої ноги, а потім лівої руки і правої ноги).

Використання перехресних рухів зміцнює міст між правою і лівою півкулями вашого мозку, що сприяє безперешкодній передачі електричних імпульсів між ними. Це покращує не тільки фізичну координацію, а й процеси, пов’язані з мисленням: здатність до вивчення іноземної мови, читання та зосередженості.

Нейрофізіолог і доктор Карла Ханнафорд каже: «Перехресні рухи на кшталт повзання немовляти активують відразу обидві півкулі мозку. Коли обидва ока, обидва вухан, обидві руки і обидві ноги використовуються однаково, координація цих процесів між двома півкулями мозолистим тілом стає більш досконалою». І часом це призводить до дивних результатів.

У своїй книзі «Мудрі рухи. Ми вчимося не тільки головою» лікар Ханнафорд розповідає читачам історію 16-річного хлопця Тодда, який так і не навчився читати, незважаючи на колосальні зусилля батьків і його самого.

Можете собі уявити всю серйозність ситуації – не вміючи читати, він би ніколи не закінчив школу, ні за що не вступивши би в коледж і не зміг б влаштуватися на жодну роботу. Його життя було б катастрофою.

На щастя, хлопець і його батьки дізналися про теорію перехресних рухів. І вся сім’я почала щодня займатися цими вправами. Вони робили це двічі в день – один раз вранці перед школою (роботою), і ввечері, перед відходом до сну.

Через 6 тижнів Тодд вже почав читати. На початковому рівні.

Ми схильні ставитися до свого фізичного тіла і розумовим здібностям як до двох абсолютно різних промов. Альо це не так, вони тісно пов’язані. Наша біологія – це наше життя, а наше життя – це наша біологія. І змінюючи щось одне, ми автоматично змінюємо інше.

Згідно доктору Ханнафорд, у випадку з Тоддом причина настільки швидкої трансформації полягала в тому, що у нього в голові вже було все те, чого він потребував, але дві півкулі просто не комунікувати між собою. З допомогою перехресних рухів він стимулював роботу мозолистого тіла, що зв’язує ці півкулі.

Дорослі можуть використовувати такі вправи для багатьох цілей. Так, завдяки своїй здатності заспокоювати і наповнювати енергією, вони відмінно підійдуть як для емоційної розрядки (скажімо, після напруженого розмови), так і для відновлення своїх енергетичних запасів (перед важливою зустріччю).

Це один із самих швидких і простих способів стимуляції розвитку мозку та стабілізації нервової системи. По суті, коли б ви почали займатися ними, таким чином ви відновлюєте цілісність свого мозку і нервової системи. Це ніби легка перезавантаження для тіла і розуму.

Але як робиться ця вправа?

Найпростіший спосіб – складний марш. Станьте, злегка розставивши ноги і розвівши руки в різні сторони паралельно підлозі. Змістіть центр ваги на ліву ногу, підніміть праве коліно і доторкніться до нього лівою рукою. Знову потрібно стати на обидві ноги і відразу перемістіть вагу на іншу сторону. Робіть це з певним темпом і ритмом, можна під музику. Дихайте на повні груди. Приділяйте цьому заняттю по 1-2 хвилини (30 повторень) двічі на день. І пам ” ятайте: суть не в тому, щоб досягти втоми м язів, а в їх стимулювання.

Вам необхідна надійна, проста і водночас ефективна стратегія не тільки управління стресом, але і виходу на пік своєї продуктивності. Ви повинні мати можливість використовувати її, коли це дійсно потрібно.

Збираєтеся на важливу зустріч? Зробіть вправу на перехресні рухи.

Розчаровані проектом або словами когось із близьких? Зробіть вправу на перехресні руху.

Не виходить скласти всі частини мозаїки воєдино? Зробіть вправу на перехресні руху.

Щоденна практика – це один з кращих способів подбати про себе. Це безкоштовно, просто і швидко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України