Як правильно зберігати пиво


Якщо ви любите купувати пиво запас, його треба зберігати відповідним чином, щоб при відкритті можна було по-справжньому їм насолодитися.

Для цього пиво потрібно:

1. Вертикальне положення

Пиво завжди має зберігатися у вертикальному положенні. Справа в тому, що пивні дріжджі зазвичай осідають на дні. Якщо пляшка буде лежати на боці, і дріжджі відкладуться на бічній стінці пляшки, при збовтуванні напою вони з ним не перемішаються. Крім того, якщо напій довгий час буде стикатися з пробкою, його смак буде безнадійно зіпсований. Пиво треба тримати у вертикальному положенні, тоді вона і буде зберігатися довше, і збереже свій смак.

2. Прохолода

Пиво треба зберігати при відповідній температури. Якщо зберігати його в теплі, згодом у ньому утворюються частинки з неприємним запахом. Температура зберігання залежить від виду пива. Найкраща – 10-12° C. Темне пиво може витримувати температуру до 15° C, а світле добре зберігається за температури не вище + 10° C.

3. Темрява

Пиво завжди слід зберігати подалі від світла: у холодильника або підвалі. Чим темніше буде місце, де зберігаються пляшки, тім краще.

Під впливом ультрафіолету в пиві утворюються компоненти з поганим смаком і запахом. Пивні пляшки тому частіше і роблять з коричневого скла, щоб убезпечити напій від впливу сонячного світла.

Якщо п’єте пиво в сонячний жаркий день, з тієї ж самої причини краще вибирати банкове.

4. Термін придатності

Коли купуєте пиво, дивіться, до якої даті його треба вжити. Свіже пиво смачніше старого. Зберігати напій треба не більше 5-6 тижнів. Темне пиво може зберігатися кілька довше цього терміну, а світле – менше.

5. Герметичність пляшки

Повітря, як і світло, є ворогом пива. При попаданні всередину пляшки він псує смак напою настільки, що пити його стає вже неможливо. Саме тому на пляшках з пивом частіше пластикові або металеві пробки – вони не дають повітрю проникнути в пляшку. Раніше пивні пляшки закупорювали винними пробками з коркового дерева. По мірі зберігання пробки зсихалися, і повітря починав проникати в пляшку.

Якщо п’єте пиво і відчуваєте, що чергову пляшку або банку вже не потягнете, краще не відкривати. Якщо ви напій не доп’єте і залишите його на потім, він втратить всі свої смакові якості, і пити його, потім вже не захочеться, ознайомтеся зі статтею Як дегустувати пиво.

Якщо подобається експериментувати, можна купити пляшку якогось пива і довго зберігати її. Потім відкрити, записати свої спостереження за кольором, консистенції, смаку. Якщо вас все буде влаштовувати, значить, це пиво довго зберігається, і його можна купувати про запас. Якщо результат вас не влаштує, доведеться зберігати пиво менше або можна спробувати купити інше.

Правда, якщо місця в квартирі або будинку у вас небагато, а магазини знаходяться не так і далеко, напевно, купувати значно кількість пива про запас недоцільно. Краще купувати і відразу пити свіже, поки воно найсмачніше!

Рецепти приготування на пиві:

  • Фондю з пивом і чеддером по-німецьки
  • Яловичина, тушкована в пиві Гіннес
  • Бичачі хвости, тушковані в пиві
  • Томлена в пиві яловича солонина

Рецепти коктейлів з пивом:

  • Коктейль «Гіннес з морозивом»
  • Коктейль «Мартіні з бурбоном, пивом і кленовим сиропом»
  • Гострий коктейль «Мичелада»
  • Коктейль «Шенді» з сидром та пивом
  • Граніту з пива

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh