Діаспора

Як повернутися в Італію після депортації

Заборона на повернення в країну діє протягом 10 років від дати коли громадянин востаннє залишив територію Італії (її засвідчує штамп у паспорті, який ставиться на митному кордоні або будь-який інший документ, що є доказом виїзду з країни).

Згідно зі статтею 13, закону № 286/1998 депортований іноземець, може повернутися до Італії на основі особливого дозволу. Подати прохання про повернення в країну можна після завершення терміну депортації. Громадянин повинен підготувати необхідні документи, які підтверджують не тільки те, що 10 років тому він залишив територію Італії, а ще й те, що протягом цього періоду він прожив в країні походження.

Іноземець повинен особисто звернутися до дипломатичного представництва Італії і подати запит на анулювання депортації, адресований Міністерству внутрішніх справ.

Дипломатичне представництво, перш за все, встановить його особистість, а далі перевірить документи, які у подробицях повинні підтверджувати його постійне проживання за межами Італії протягом періоду, встановленого рішенням про депортацію.

Зібрану документацію буде переслано до Міністерства внутрішніх справ Італії, яке, в свою чергу, оцінить наявність реквізитів для можливого повернення на територію країни, а далі поновить інформацію, наявну в архівах італійської поліції та органів правопорядку країн Шенгенської зони.

Представництво Італії в Україні повідомить іноземця про рішення, прийняте Міністерством внутрішніх справ.

Важливо пам?ятати, що іноземець може повернутися до Італії навіть до закінчення строку депортації (за винятком випадків депортації за законопорушення та загрозі громадського правопорядку країни). Це можливо у тому випадку, коли він знайшов роботодавця в Італії, згідного прийняти його на роботу. У будь-якому випадку іноземець повинен отримати дозвіл про повторний в’їзд на територію цієї країни, виданий Міністерством внутрішніх справ, за вищеописаною схемою.

Адвокат Маріанджела Ліой,

переклад Даша Парінова

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України